kategorie
Filtrowanie
Efektywność energetyczna
Cena
Producent

Żarówki led - informacje

Oświetlają lustro w łazience i pozwalają na codzienną pielęgnację. Tworzą ciepły klimat w sypialni, umożliwiają wieczorną lekturę oraz stwarzają idealne warunki do wieczornych seansów i odpoczynku na tarasie. Prawda jest taka, że otaczamy się światłem, a odpowiednie jego natężenie spełnia dwojaką rolę - estetyczną i funkcjonalną. Z tego też względu zauważamy rosnącą popularność żarówek LED, które są doskonałą, energooszczędną alternatywą dla żarówek klasycznych. O ile te drugie próbują wrócić na piedestał, proponując coraz to ciekawsze modele i stanowiąc za dekorację wnętrza, o tyle żarówki LED o swoją popularność walczyć nie muszą.

Żarówki LED - zalety

Niegdyś, ze względu na swoją cenę żarówki LED uchodziły za luksus i wybierane były niezwykle rzadko. Dziś cena spadła, a różnica w kosztach jest niemalże niezauważalna, dzięki czemu prawie w każdym domu znajdziemy żarówki LED. Nie ma co się dziwić - wraz z atrakcyjniejszymi cenami, otrzymujemy wysoką jakość światła i energooszczędność. Mówiąc więc wprost: taki wybór jest opłacalny zarówno ze względu na nasz domowy budżet, jak i ze względów ekologicznych.

Żarówki LEDowe zbudowane są z małych diod elektroluminescencyjnych, które umieszczane są w specjalistycznej oprawie. Dzięki temu możemy zamontować je w miejscach dowolnych, nawet tych, które docelowo przeznaczone był na żarówki tradycyjne. Oznacza to, że żarówka LED nie potrzebuje dedykowanej lampy LED, a ekonomiczny styl ży