NOWOCZESNE OGRZEWANIE DOMU I INNYCH OBIEKTÓW - ENERGOOSZCZĘDNE INSTALACJE GRZEWCZE


Nowoczesna technika grzewcza pozwala efektywnie ogrzewać domy mieszkalne i inne obiekty, oddziałując na środowisko naturalne w jak najmniejszym stopniu. Montując lub modernizując instalację ogrzewania domu, inwestor ma do wyboru tradycyjne i alternatywne źródła energii cieplnej. Wśród tych pierwszych najpopularniejsze jest centralne ogrzewanie – w skład takiego systemu wchodzi przede wszystkim kocioł opalany gazem lub innym paliwem oraz grzejniki lub też ogrzewanie podłogowe. W naszej ofercie dostępne są kotły odznaczające się wysoką sprawnością i oszczędnością oraz alternatywne źródła ciepła w postaci pomp ciepła. Nasi eksperci wyposażą każdy budynek w optymalne źródło ciepła. W ASAJ kompleksowo realizujemy tego rodzaju inwestycje, a także prowadzimy sprzedaż urządzeń grzewczych i oferujemy fachowe doradztwo produktowe.


 
Najwyższa efektywność NiezawodnośćKomfort
Zapytaj o nasze usługi
X
* Pole wymagane
Oferujemy kompleksowe wsparcie inwestycji w nowoczesne źródła ciepła oraz modernizacji systemów ogrzewania

Sprzedaż urządzeń i elementów instalacji grzewczych

szeroki asortyment kotłów, ogrzewaczy wody, grzejników, komponentów do instalacji ogrzewania podłogowego, pomp ciepła, pomp cyrkulacyjnych i obiegowych. Zaopatrzenie instalatorów i prywatnych inwestycji.

Wsparcie techniczne w doborze urządzeń grzewczych

dobór rozwiązania pod katem indywidualnych potrzeb klienta i wielkości obiektu, w którym urządzenia mają być zastosowane

Wycena instalacji grzewczej

kalkulacja kosztów wykonania instalacji lub jej modernizacji

Finansowanie montażu urządzeń grzewczych

atrakcyjne formy uregulowania płatności – raty, płatności odroczone dla klientów biznesowych

Montaż instalacji grzewczych

fachowa instalacja urządzeń grzewczych: remonty i wymiana kotłów oraz montaż pomp ciepła. Usługi świadczone przez naszych partnerów biznesowych - firmy instalacyjne z wieloletnim doświadczeniem
Poznaj nasze komplementarne rozwiązania
Wszystkie inwestycje realizujemy wyłącznie na sprawdzonych komponentach wiodących producentów.

Pompy Ciepła

Pompa ciepła – to ekologiczne, alternatywne źródło energii. Wraz z rosnącą świadomością ekologiczną i wzrostem cen energii elektrycznej i gazu – tego typu rozwiązania bardzo zyskują na popularności. Urządzenia te czerpią naturalne ciepło z powietrza i z wody. Pompa ciepła powietrzna może zostać zainstalowana szybko i niemalże w każdym budynku, natomiast montaż gruntowej pompy ciepła wymaga robót ziemnych i w przypadku kolektorów umieszczonych poziomo w ziemi – większej powierzchni działki. Inwestycję w powietrzną pompę ciepła warto połączyć z instalacją fotowoltaiczną. Można wówczas obniżyć rachunki za ogrzewanie do minimum. Z kolei gruntowa pompa ciepła, której efektywność jest stabilniejsza i niezależna od temperatury powietrza - może stanowić jedyny system ogrzewania. Oferujemy pompy ciepła marek: Junkers, Kaisai, Vaillant, Nibe, Ariston, Hewalex.

Zwiń / Rozwiń

Zobacz wszystkie produkty z tej kategorii

Zasobniki, wymienniki, zbiorniki buforowe

Zasobniki cwu i wymienniki ciepła (czyli bojlery), współpracujące z różnego rodzaju kotłami, ale też z alternatywnymi źródłami energii - pompami ciepła i systemami solarnymi, służą do przechowywania ciepłej wody użytkowej. Z kolei zbiorniki buforowe akumulują ciepło wygenerowane przez różnego rodzaju źródła ciepła, zasilając instalacje centralnego ogrzewania. Nowoczesne zbiorniki akumulacyjne, wymienniki i zasobniki cwu (czyli zasobniki ciepłej wody użytkowej) mogą współpracować z kilkoma urządzeniami grzewczymi jednocześnie, pozwalając na optymalizację kosztów ogrzewania i pozyskiwania ciepłej wody. W naszej ofercie posiadamy urządzenia marek: Lemet, Nibe, Termica.

Zwiń / Rozwiń

Zobacz wszystkie produkty z tej kategorii

Pompy obiegowe i cyrkulacyjne

Pompy obiegowe stosuje się w instalacjach grzewczych i chłodniczych (w tym klimatyzacji), zaś pompy cyrkulacyjne wykorzystuje się w systemach ciepłej wody użytkowej. Oba rodzaje hydraulicznych maszyn przepływowych służą do wymuszania obiegu cieczy. Pompa obiegowa jest pompą wirową i może być elementem różnego typu systemów ogrzewania, w tym centralnego ogrzewania i ogrzewania podłogowego. Pompa cyrkulacyjna może również służyć do usprawniania działania instalacji sanitarnych – bardziej efektywnego obiegu ciepłej i zimnej wody. Oferowane przez nas energooszczędne pompy są elektronicznie sterowane i zautomatyzowane, dzięki czemu zarządzanie ich pracą jest proste i komfortowe. W sprzedaży posiadamy pompy firmy Cirula.

Zwiń / Rozwiń

Zobacz wszystkie produkty z tej kategorii

Akcesoria do ogrzewania

Montaż urządzeń grzewczych wymaga zastosowania akcesoriów pozwalających na prawidłowe umocowanie poszczególnych elementów instalacji, zapewniających jej bezpieczne funkcjonowanie, a także umożliwiających kontrolowanie je pracy. W kategorii tej oferujemy: zawory termostatyczne, głowice termostatyczne, termometry, manometry, zawory bezpieczeństwa, zawory kulowe, rozdzielacze mosiężne, szafki do rozdzielaczy, zawory mieszające, folia, siłowniki, złączki PP, złączki miedzianę, złączki zaprasowywane, siłowniki, grupy bezpieczeństwa filtry, adaptery, Posiadamy w ofercie akcesoria marek: VARIO TERM, AFRISO, STYROPMIN, GORGIEL, VESBO, IBP, FERRO.

Zwiń / Rozwiń

Zobacz wszystkie produkty z tej kategorii

Grzałki

Grzałki rurkowe (grzałki bojlerowe), grzałki nurkowe, spirale grzejne – to elementy grzejne stosowane przede wszystkim w różnego rodzaju piecach czy zbiornikach wody – bojlerach, a także w systemach chłodzenia jako odszraniacze. Mogą one pracować zanurzone w wodzie lub w oleju, albo w powietrzu. Oferujemy grzałki z wysokiej jakości materiałów, zapewniających wieloletnią eksploatację i niezawodne funkcjonowanie urządzeń grzewczych, w których są instalowane. W ofercie posiadamy nie tylko grzałki, ale też spirale grzejne sprawdzonych producentów: Elko, Topex.

Zwiń / Rozwiń

Zobacz wszystkie produkty z tej kategorii

Grzejniki

Nowoczesne grzejniki nie tylko pozwalają skutecznie ogrzać pomieszczenie i utrzymać w nim komfortową temperaturę, ale coraz częściej pełnią też funkcję dekoracyjną. W ofercie posiadamy kaloryfery, które można podłączyć do instalacji centralnego ogrzewania: grzejniki łazienkowe, płytowe oraz grzejniki dekoracyjne. Ponadto oferujemy urządzenia mobilne, którymi można doraźnie ogrzać nieogrzewane pomieszczenie lub poprawić komfort cieplny w takim, w którym istniejące urządzenia grzewcze nie zapewniają wystarczająco wysokiej temperatury. Są to: grzejniki olejowe, zwane potocznie olejniakami i grzejniki konwektorowe, a także termowentylatory. Oferujemy grzejniki marek: Stelrad, Enix, Gorgiel, Elektra Plus, GrassPolska, Ensto, Zamel, Atlantic, Dedra Exim, Topex, Optium i grzejniki Purmo.

Zwiń / Rozwiń

Zobacz wszystkie produkty z tej kategorii

Ogrzewanie podłogowe

Ogrzewanie podłogowe pozwala równomiernie ogrzać całe pomieszczenie. Dodatkową zaletą tego typu ogrzewania jest przyjemnie ciepła podłoga. Dla wielu inwestorów istotny jest też aspekt estetyczny – ogrzewanie podłogowe jest niewidoczne i zupełnie nie wpływa na aranżację pomieszczenia. Tego typu ogrzewanie coraz częściej wykonuje się na całej powierzchni domu, choć jest ono szczególnie popularne jako ogrzewanie łazienki. Instalację taką można wykonać na dwa sposoby – w ogrzewaniu podłogowym wodnym czynnikiem grzewczym jest woda doprowadzana rurami grzewczymi. Taki typ ogrzewania doskonale współpracuje z tzw. niskotemperaturowymi źródłami ciepła – np. z pompą ciepła. Natomiast ogrzewanie podłogowe elektryczne polega na umieszczeniu w posadzce przewodów lub mat grzewczych. W sprzedaży posiadamy maty grzewcze pod panele i pod płytki uznanych mareki Herz.

Zwiń / Rozwiń

Zobacz wszystkie produkty z tej kategorii

Regulatory, sterowniki i czujniki

Czujniki, sterowniki i rożnego rodzaju regulatory – to grupa urządzeń, których zadaniem jest kontrolowanie i sterowanie temperaturą. Wyróżnia się sterowniki do pieca, do ogrzewania podłogowego i sterowniki temperatury pokojowej. Współpracują one z czujnikami. Czujniki temperatury zewnętrznej i wewnętrznej dokonują jej pomiaru i przekazują informację do sterowników, które w zależności od potrzeby włączają lub wyłączają piec lub inne urządzenie grzewcze, aby osiągnąć zadaną temperaturę. Do tej grupy produktów zalicza się także regulatory. Regulator obrotów wentylatora pozwala sterować pracą wentylatorów nadmuchowych instalowanych przy kotłach grzewczych, ale też w układzie chłodzenia. Oferujemy urządzenia marki Euroster.

Zwiń / Rozwiń

Zobacz wszystkie produkty z tej kategorii

Kotły

Kocioł centralnego ogrzewania, czyli potocznie piec, jest najważniejszym elementem instalacji grzewczej. Piec gazowy czy elektryczny zapewnia odpowiednią temperaturę obiektu, choć coraz częściej kocioł służy także do ogrzewania wody użytkowej (oba te zadania wykonuje tzw. piec dwufunkcyjny). W związku ze spopularyzowaniem instalacji fotowoltaicznych - rosnącym zainteresowaniem cieszą się takie rozwiązania jak piec elektryczny. Kocioł elektryczny jest praktycznie bezobsługowy, a jego instalacja nie wiąże się z budową komina ani wykonywania przyłączy jak w przypadku kotła gazowego. Dla ceniących oszczędność i ekologię doskonałym rozwiązaniem będzie też kocioł kondensacyjny. Urządzenie to pozwala osiągnąć wyższą efektywność niż kotły tradycyjne, ponieważ odzyskuje ciepło ze spalin. W ten sposób skuteczniej wykorzystuje paliwo – z tej samej ilości opału może wyprodukować więcej ciepła. Wyższa sprawność pieca to niższe koszty ogrzewania. Współpracujemy z producentami oferującymi najnowocześniejsze urządzenia, takimi jak: Bosch, Vaillant, Saunier Duval, Ariston, Kospel.

Zwiń / Rozwiń

Zobacz wszystkie produkty z tej kategorii

Nagrzewnice

Nagrzewnice elektryczne, czy nagrzewnice gazowe to urządzenia znane także jako dmuchawa czy termowentylator. Pozwalają one bardzo szybko ogrzać pomieszczenie, w którym nie są zainstalowane źródła ciepła lub w których, pomimo istniejących urządzeń grzewczych, nie da się osiągnąć wystarczająco wysokiej temperatury. Nagrzewnice są doskonałym rozwiązaniem w przypadku nieużywanych na co dzień pomieszczeń – np. magazynów czy świetlic i sal na imprezy okolicznościowe. W takich miejscach najlepiej sprawdzi się nagrzewnica z termostatem, zapewniająca zadaną temperaturę. Z kolei w przypadku ogrzewania namiotów – najlepszym rozwiązaniem będzie mobile urządzenie grzewcze takie jak nagrzewnica na akumulator, bądź nagrzewnica z odprowadzeniem spalin. W ofercie posiadamy nagrzewnice VTS.

Zwiń / Rozwiń

Zobacz wszystkie produkty z tej kategorii

Ogrzewacze wody

Elektryczny lub gazowy podgrzewacz wody pozwala uzyskać dużą ilość ciepłej wody użytkowej. Pojemnościowy podgrzewacz wody obsługuje jednocześnie wiele punktów poboru wody – dlatego jest optymalnym rozwiązaniem w domach jednorodzinnych. Aby ciepłej wody starczyło dla wszystkich domowników - bojler elektryczny powinien mieć odpowiednią pojemność i moc. Każdy elektryczny podgrzewacz wody wyposażony jest w zestaw grzałek i termostat – utrzymujący temperaturę wody na zadanym poziomie. W nowoczesnych podgrzewaczach wody możliwe jest sterowanie temperaturą wody i ustawianie różnych wartości o określonej porze dnia, dzięki czemu energia do podgrzewania wody nie jest niepotrzebnie zużywana. Z kolei gazowy podgrzewacz wody czerpie energię ze spalania gazu. Takie urządzenie wykonywane jest ze stali nierdzewnej i posiada zamkniętą komorę spalania. Nowoczesne podgrzewacze posiadają bardzo wysoką sprawność – szczególnie ogrzewacze kondensacyjne, które efektywniej wykorzystują dostarczane paliwo. Polecamy ogrzewacze wody marek: LEMET, BOSCH, VAILLANT

Zwiń / Rozwiń

Zobacz wszystkie produkty z tej kategorii

Kominy

Komin służy do odprowadzania na zewnątrz budynku spalin lub zużytego powietrza (komin wentylacyjny). W zależności od rodzaju kotła stosuje się kominy z różnych materiałów: komin stalowy, będący alternatywą dla komina murowanego, znajdzie zastosowanie w instalacji grzewczej z piecem gazowym, olejowym lub na paliwo stałe. Natomiast komin do pieca kondensacyjnego powinien być wykonany z tworzywa (najczęściej polipropylenowego – PPs). W ofercie posiadamy takie elementy instalacji kominowej jak: rura koncentryczna, kolano spalinowe, głowica spalinowa, obejma, trójnik rewizyjny i wiele innych – pozwalające na wykonanie kompletnej instalacji kominowej. Oferujemy elementy marki Almeva.

Zwiń / Rozwiń

Zobacz wszystkie produkty z tej kategorii