ROZDZIELNICE ELEKTRYCZNE – KONFIGURACJA TABLIC ROZDZIELCZYCH


Podstawową funkcją rozdzielnic elektrycznych jest rozdział energii. Profesjonalnie zaprojektowana tablica rozdzielcza zapewnia sprawne i bezpieczne działanie instalacji elektrycznej. Jest centralnym elementem instalacji elektrycznej i zawiera w sobie m.in. podzespoły rozdzielcze i zabezpieczeniowe, aparaturę pomiarową, elementy sterownicze i sygnalizacyjne, a także komponenty przewodowe, izolacyjne i wsporcze. Konfiguracja rozdzielnicy polega na rozplanowaniu rozmieszczenia obwodów oraz odpowiedniej ilości danych modułów, pod kątem opracowania rozwiązania, które zapewni odpowiednie warunki pracy urządzeń elektrycznych aktualnie wykorzystywanych w danym obiekcie, a także ewentualnie kolejnych. W zależności od ilości aparatury modułowej, aparatury zabezpieczającej oraz elementów sterowania – skrzynka elektryczna może mieć inny rozmiar. Opracowujemy rozdzielnice do domów, bloków mieszkalnych, biur, obiektów handlowych i przemysłowych na podstawie kompletnych projektowych/planów instalacji. Profesjonalnie doradzamy przy wyborze optymalnego rozwiązania i oferujemy sprzedaż obudów o różnej klasie szczelności wraz z ich wyposażeniem umożliwiającym konfigurację dowolnego typu skrzynek elektrycznych, takich jak: rozdzielnice napowietrzne i do wnętrz, rozdzielnice wolnostojące, naścienne, przyścienne, szafowe, tablicowe, rozdzielnice siłowe oraz oświetleniowe.


 
Profesjonalizm Jakość Solidność
Zapytaj o nasze usługi
X
* Pole wymagane
Dostarczamy kompleksowych rozwiązań na każdym etapie realizacji inwestycji - od koncepcji przez wykonanie aż po serwis.

Sprzedaż prefabrykowanych rozdzielnic

sprzedaż w pełni wyposażonych tablic rozdzielczych oraz ich poszczególnych elementów składowych.

Projektowanie rozdzielnic

dobór komponentów i podzespołów poszczególnych producentów na podstawie dostarczonego przez klienta schematu, opracowanie przejrzystego i logicznego rozkładu elementów rozdzielnicy.

Wycena rozdzielnic

kompleksowa kalkulacja wyposażenia tablicy rozdzielczej wg dostarczonego przez klienta schematu i w ramach założonego budżetu.

Prefabrykacja tablic rozdzielczych

wyposażenie rozdzielnic w odpowiednią aparaturę, pozwalającą zrealizować potrzeby instalacji elektrycznej w danym obiekcie – jest to usługa realizowana przez naszego zaufanego prefabrykatora z wieloletnim doświadczeniem. Na wszystkie nasze rozdzielnice wystawiamy Deklaracje Zgodności CE oraz protokół z weryfikacji wyrobu.

Finansowanie zakupu szaf sterowniczych

korzystne warunki zakupu rozdzielnic – możliwy odroczony termin płatności.
Poznaj nasze komplementarne rozwiązania
Wszystkie inwestycje realizujemy wyłącznie na sprawdzonych komponentach wiodących producentów.

Rozdzielnice i obudowy

Rozdzielnice modułowe są wyposażonymi w szynę DIN skrzynkami z metalu lub tworzywa, w których umieszcza się  aparaturę modułową. W zależności od miejsca montażu oferujemy skrzynki elektryczne w różnej klasie szczelności – do zastosowania w pomieszczeniach i na zewnątrz budynków. Posiadamy w sprzedaży rozdzielnice natynkowe i rozdzielnice podtynkowe oraz szereg akcesoriów umożliwiających profesjonalną konfigurację tablic rozdzielczych, w tym osprzęt łączeniowy tj.: bloki rozdzielcze, listwy zaciskowe, odgałęźniki, płaskowniki, listwy aluminiowe i miedziane, tablice licznikowe, złączki szynowe, szynoprzewody, rozdzielnice budowlane. W ofercie posiadamy rozdzielnice marek: Elektroplast, Eti, Schneider, Legrand, Hager, Jakmet, Incobex, Rittal

Zwiń / Rozwiń

Zobacz wszystkie produkty z tej kategorii

Aparatura zabezpieczająca i rozłączniki

Aparatura zabezpieczająca ma za zadanie zabezpieczyć instalację i podłączone do niej urządzenia elektryczne przed następstwami przeciążeń, zwarć i przepięć, a także zapewniać jej użytkownikom ochronę przed porażeniem prądem. W naszym asortymencie posiadamy aparaturę modułową, dzięki której możliwe jest skonfigurowanie rozdzielnicy do każdego obiektu: szyny grzebieniowe i gniazda na szynęprzełączniki, ograniczniki mocy, ograniczniki przepięć, rozłączniki izolacyjne, rozłączniki modułowe, wyłączniki i rozłączniki kompaktowe, wyłączniki nadprądowe, zabezpieczenia różnicowoprądowe, bloki różnicowoprądowe, wyłączniki różnicowoprądowe, zabezpieczenia topikowe, główki bezpiecznikowe, gniazda bezpiecznikowe, rozłączniki bezpiecznikowe, podstawy rozłącznikowe, wkładki topikowe. Rekomendujemy zastosowanie komponentów sprawdzonych marek takich jak: Legrand, Protec, F&F, Hager, Eti, Schneider, Eaton.

Zwiń / Rozwiń

Zobacz wszystkie produkty z tej kategorii

Automatyka i sterowanie

Niezbędnym wyposażeniem rozdzielnic przemysłowych są różnego rodzaju urządzenia kontrolujące pracę maszyn i pozwalające w zautomatyzowany sposób sterować procesami technologicznymi. Rozwiązania te znajdują także zastosowanie w domach, umożliwiając np. samoczynne uruchomienie się bądź wyłączenie oświetlenia. Wśród rozwiązań z zakresu automatyki i sterowania wymienić można przede wszystkim: różnego rodzaju czujniki (w tym czujniki ciśnieniowe, indukcyjne i optyczne oraz wyłączniki krańcowe), przekaźniki i sterowniki (automaty schodowe, automaty zmierzchowe, przekaźniki monostabilne i bistabilne, przekaźniki czasowe, sterowniki programowalne), programatory czasowe, styczniki 1-fazowe i 3-fazowe, modułowe i silnikowe, elementy sterowania (kolumny i lampki sygnalizacyjne, przyciski sterownicze, styki, wyłączniki przeciwpożarowe i alarmowe), termostaty mieszkaniowe, termostaty przemysłowe. Oferujemy elementy automatyki i sterowania renomowanych dostawców takich jak: Schneider, Eaton, Eti, Hager, Legrand.

Zwiń / Rozwiń

Zobacz wszystkie produkty z tej kategorii