REKUPERACJA – ŚWIEŻE, CZYSTE I EKOLOGICZNIE OGRZANE POWIETRZE


Rekuperacja to wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła. Jej zadaniem jest wymiana powietrza – dostarczenie do pomieszczeń świeżego i usunięcie z nich zużytego, już ogrzanego powietrza oraz odzyskanie z niego maksymalnej ilości ciepła. Tym odzyskanym ciepłem ogrzewa się następnie chłodne powietrze nawiewane do budynku z zewnątrz. Wstępnie ogrzane powietrze nie wychładza pomieszczeń, jak ma to miejsce w przypadku zwykłej wentylacji i właśnie w ten sposób system rekuperacji pozwala obniżyć koszty ogrzewania o kilkadziesiąt procent! Co więcej, rekuperacja wyposażona w filtry dostarcza powietrze oczyszczone z zanieczyszczeń i alergenów – istotnie poprawiając jego jakość. ASAJ prowadzi sprzedaż rekuperatorów i urządzeń wentylacyjnych. Oferuje również kompleksową usługę instalacji systemu rekuperacji w domach i innego rodzaju obiektach.


 
Czyste powietrze Darmowe ciepło Ekologia Oszczędność
Zapytaj o nasze usługi
X
* Pole wymagane
Dostarczamy kompleksowych rozwiązań na każdym etapie realizacji inwestycji - od koncepcji przez wykonanie aż po serwis.

Sprzedaż urządzeń

sprzedaż central wentylacyjnych, kanałów, nawiewników, wentylatorów i innych komponentów instalacji rekuperacji i wentylacji mechanicznej. Pełne zaopatrzenie firm instalacyjnych.

Projektowanie systemu rekuperacji

rozplanowanie kanałów wentylacyjnych i wszystkich elementów instalacji

Audyt budynku pod kątem instalacji rekuperacji

bilans powietrza i ocena możliwości montażu systemu, dobór rekuperatora pod kątem powierzchni obiektu i strumienia powietrza wentylacyjnego
kosztorysowanie kompleksowej realizacji inwestycji obejmującej zakup komponentów oraz ich montaż
fachowa instalacja kompletnego systemu rekuperacji pod sufitem, w ścianach lub w posadzce wraz z usługą regulacji systemu po zakończeniu robót pylących i malarskich

Dofinansowanie zakupu rekuperacji

ułatwienie uzyskania dotacji na wentylację z rekuperacją w ramach programu „Czyste Powietrze”

Finansowanie rekuperacji

atrakcyjne warunki spłaty inwestycji: raty, płatność odroczona, leasing
Poznaj nasze komplementarne rozwiązania
Wszystkie inwestycje realizujemy wyłącznie na sprawdzonych komponentach wiodących producentów.

Akcesoria do ogrzewania i wentylacji

W tej kategorii produktów oferujemy wszelkiego rodzaju elementy do budowy instalacji wentylacji mechanicznej i klimatyzacji, takie jak: łączniki, kolana, trójniki i złączki – pozwalające kształtować układ kanałów i rur wentylacyjnych, opaski zaciskowe – do łączenia i podwieszania rur, kołnierze wentylacyjne – pozwalające estetycznie zakończyć przewody wentylacyjne, klapki rewizyjne – zapewniające dostęp do kanałów wentylacyjnych i umożliwiających ich czyszczenie, czy zatrzymujące zanieczyszczenia i smog z powietrza z zewnątrz wkłady filtracyjne oraz wiele innych komponentów niezbędnych do wykonania prawidłowego montażu instalacji rekuperacji. Oferujemy akcesoria marek: Awenta, Dospel, Schneider, Zamel, Topex.

Zwiń / Rozwiń

Zobacz wszystkie produkty z tej kategorii

Drzwiczki i maskownice

Drzwiczki rewizyjne i maskownice komorowe umożliwiają estetyczne wykończenie otworów instalacyjnych. Mogą być instalowane w suficie lub w ścianach. Drzwiczki rewizyjne wykonywane są z tworzyw lub z metalu. Pozawalają na łatwy dostęp do otworu i wygodne przeprowadzeni kontroli stanu kanału wentylacyjnego, wyczyszczenie go lub wykonanie prac konserwacyjnych. Oferujemy też modele z zamkiem – do stosowania w miejscach, w których należy ograniczyć dostęp do kanałów nieuprawnionym osobom. W sprzedaży posiadamy drzwiczki rewizyjne i maskownice marek: .

Zwiń / Rozwiń

Zobacz wszystkie produkty z tej kategorii

Kanały i kształtki

Rury i kanały wentylacyjne rozprowadzają po całym budynku doprowadzone z zewnątrz świeże powietrze i usuwają z pomieszczeń powietrze zużyte. W ofercie posiadamy kanały i kształtki prostokątne – przede wszystkim do stosowania w miejscach, gdzie nie zmieszczą się elementy okrągłe, przewody i rury elastyczne oraz rury i kształtki okrągłe pozwalające zrealizować wszelkiego rodzaju instalacje rekuperacji. Posiadamy w ofercie kanały stalowe oraz elastyczne kanały z tworzyw sztucznych do układania w posadzce i w stropie. Oferujemy komponenty przewodów marek: Aventa i Dospel.

Zwiń / Rozwiń

Zobacz wszystkie produkty z tej kategorii

Nawiewniki i wywiewniki

Nawiewniki to różnego rodzaju elementy doprowadzające powietrze do pomieszczeń. Wśród nich wymienić można instalowane w ścianie budynku i będące początkowym elementem instalacji wentylacyjnej czerpnie i wyrzutnie – odprowadzające zużyte powietrze na zewnątrz, nawiewniki okienne – niezbędne w przypadku wentylacji grawitacyjnej, nawiewniki sufitowe – do stosowania w sufitach podwieszanych oraz w kanałach wentylacyjnych, montowane na wlotach wentylacji mechanicznej anemostaty, kontrolujące dopływ powietrza przepustnice i innego rodzaju regulatory przepływu powietrza. W ofercie posiadamy rozwiązania marek: Awenta i Dospel.

Zwiń / Rozwiń

Zobacz wszystkie produkty z tej kategorii

Rekuperatory

Rekuperator (zwany też pod nazwą: jednostka centralna) – jest głównym elementem instalacji rekuperacji. Zadaniem tego urządzenia jest dostarczenie świeżego powietrza z zewnątrz i odprowadzenie na zewnątrz zużytego powietrza, zanieczyszczonego dwutlenkiem węgla w taki sposób, aby odzyskać z niego jak najwięcej ciepła. W tym celu rekuperatory wyposażone są w wymienniki ciepła, pozwalające zredukować koszty ogrzewania nawet do 95%. Urządzenia te standardowo posiadają też filtry, dzięki którym powietrze oczyszczane jest z kurzu i zanieczyszczeń - w zależności od klasy zastosowanych filtrów – powietrze może być oczyszczane także z pyłków, zarodników grzybów, roztoczy, smogu, a nawet spalin i wirusów. Dostępne w ofercie ASAJ rekuperatory mają wysoką wydajność i niskie zużycie energii. Dla większego komfortu użytkowania - posiadają izolowaną akustycznie i termicznie obudowę, a wybrane modele wyposażone są także w funkcję chłodzenia. Polecamy urządzenia marek: Aspol, Zehnder, Stiebel Eltron.

Zwiń / Rozwiń

Zobacz wszystkie produkty z tej kategorii

Akcesoria do rekuperacji

Wykonanie instalacji rekuperacji nie byłoby możliwe bez zastosowania takich elementów konstrukcyjnych jak: kanały wentylacyjne (termofleks), w tym kanały i kształtki prostokątne, przewody i rury elastyczne, rury i kształtki okrągłe, tłumiki wentylacyjne (akustifleks), czy wszelkiego rodzaju zakończeń wentylacyjnych, w tym anemostatów, ale też urządzeń elektronicznych umożliwiających zarządzanie pracą systemu tj. dotykowe panele sterownicze do rekuperacji, czy nastawniki obrotów rekuperatora. W tej kategorii produktów posiadamy także filtry do rekuperacji o różnych klasach wg normy EN779 – im wyższa klasa – tym więcej zanieczyszczeń filtr jest w stanie zatrzymać. Rekomendujemy akcesoria do rekuperacji sprawdzonych producentów: Heatpex, Aspol, Zehnder, Stiebel Eltron.

Zwiń / Rozwiń

Zobacz wszystkie produkty z tej kategorii