POMPY CIEPŁA - ENERGIA Z NATURY OD A DO Z


Korzystanie z ekologicznych źródeł ciepła nie tylko pozwala zaoszczędzić na tradycyjnym ogrzewaniu, ale też – w przeciwieństwie do niego - nie ma negatywnego wpływu na środowisko. Pompa ciepła pozyskuje naturalną energię z powietrza, gruntu i wody, a następnie oddaje ją do instalacji ogrzewania centralnego. Za pomocą tego urządzenia ogrzewać można budynki i pozyskiwać ciepłą wodę (pompa ciepła cwu), a w połączeniu z instalacją fotowoltaiczną – niemalże za darmo! Ekologiczne ciepło skutecznie pozwala uniezależnić się od rosnących cen energii. System pompy ciepła jest niemal bezobsługowy i można zintegrować go z rozwiązaniami typu inteligentny dom, umożliwiającymi maksymalnie efektywne wykorzystanie energii. Montaż pompy ciepła, w połączeniu z instalacją fotowoltaiczną, jest inwestycją zapewniającą wiele lat komfortowego korzystania z darmowej, czystej energii. Oferujemy zarówno sprzedaż urządzeń jak i kompleksową realizację inwestycji: od fachowego doradztwa produktowego, aż po profesjonalny montaż urządzeń.


 
SAMOWYSTARCZALNOŚĆ EKOLOGIA OSZCZĘDNOŚĆ
Zapytaj o nasze usługi
X
* Pole wymagane
Wspieramy inwestycję w pompy ciepła na każdym etapie

Sprzedaż pomp ciepła

możliwość zakupu urządzeń, w tym sprowadzenia konkretnego modelu na potrzeby danej inwestycji. Pełne wyposażenie firm instalacyjnych.
opracowanie indywidualnego rozwiązania z uwzględnieniem preferencji klienta i możliwości technicznych inwestycji

Audyt inwestycji

profesjonalna ocena możliwości zastosowania pompy ciepła danego typu i jej integracji z zastosowanymi w budynku systemami
kompleksowa kalkulacja kosztu pompy ciepła danego typu z uwzględnieniem wielkości obiektu
profesjonalna instalacja pompy ciepła przez sprawdzonych, lokalnych fachowców
Poznaj nasze komplementarne rozwiązania
Wszystkie inwestycje realizujemy wyłącznie na sprawdzonych komponentach wiodących producentów.

Pompy ciepła powietrzne

Pompy ciepła powietrzne są kilkukrotnie popularniejsze niż gruntowe, ponieważ montaż powietrznej pompy ciepła jest prostszy i nie wymaga wykonania robót związanych z umieszczeniem w ziemi kolektorów, będących niezbędną częścią instalacji. Wyróżnia się pompy ciepła typu split i monoblock. Pompa ciepła typu split składa się z dwóch jednostek: zewnętrznej – pełniącej funkcję agregatu i odzyskującej ciepło z powietrza oraz wewnętrznej (zwanej często „hydrobox”), której zadaniem jest przekazanie pozyskanego ciepła do instalacji grzewczej. Z kolei pompa ciepła monoblock składa się z jednego modułu zawierającego wszystkie układy – chłodniczy, hydrauliczny i elektryczny. Oprócz tych elementów kompletny system pompy ciepła tworzą: jednostka sterująca, zawór trójdrożny, zasobnik do ciepłej wody użytkowej oraz zasobnik buforowy. Oferujemy systemy powietrznych pomp ciepła wiodących producentów tj.: Junkers, Kaisai, Galmet, Vaillant, Nibe, Ariston, Hewalex.

Zwiń / Rozwiń

Zobacz wszystkie produkty z tej kategorii

Pompy ciepła gruntowe

Pompy ciepła gruntowe pozyskują ciepło z ziemi. Montaż gruntowych pomp ciepła wymaga zastosowania specjalnych kolektorów, czyli układanych w ziemi sond, za pomocą których czerpią one skumulowane w gruncie ciepło i przekazują je do dalszych elementów systemu. Kolektory można układać poziomo i płytko pod ziemią, co wymaga wykorzystania stosunkowo dużej ilości powierzchni i nie zawsze jest możliwe na mniejszych działkach lub pionowo - wówczas sondy wpuszcza się w ziemię na głębokość nawet kilkudziesięciu metrów, a niewielka powierzchnia działki nie jest przeszkodą. Pompy ciepła gruntowe wyróżnia wysoka stabilność pracy. System działa sprawnie nawet w bardzo niskich temperaturach – jego moc nie spada, dzięki czemu gruntowa pompa ciepła może stanowić jedyną metodę ogrzewania domu. Współpracujemy z renomowanymi producentami pomp ciepła, wśród których wymienić można: Junkers, Vaillant, Galmet, Nibe, Hewalex.

Zwiń / Rozwiń

Zobacz wszystkie produkty z tej kategorii

Akcesoria do pomp ciepła

Montaż pomp ciepła wymaga zastosowania takich elementów technicznych jak: złącza, przewody, zawory, kanały powietrzne, kolana, jak również konsole, stojaki, czy wsporniki. W ofercie posiadamy też specjalistyczne zestawy podłączeniowe i instalacyjne, zestawy obiegów grzewczych, pompy zasilające, styczniki i moduły wentylacyjne oraz szereg akcesoriów do gruntowych i powietrznych pomp ciepła, umożliwiających ich integrację z innymi systemami np. instalacją fotowoltaiczną. Do kontrolowania efektywności pracy i prawidłowego działania pomp ciepła oraz sterowania nimi niezbędne są takie urządzenia jak czujniki, mierniki energii produkowanej przez instalację oraz moduły sterowania. Dostarczamy akcesoria renomowanych producentów takich jak: Afriso, Arka Instalacje, Armacell, Ferro, Herz, IBP, Varioterm, Vesbo, Walraven.

Zwiń / Rozwiń

Zobacz wszystkie produkty z tej kategorii