OSPRZĘT ELEKTROINSTALACYJNY – MONTAŻ GNIAZD ELEKTRYCZNYCH I WŁĄCZNIKÓW


Nowoczesny osprzęt elektroinstalacyjny nie tylko umożliwia podłączenie do sieci i korzystanie z urządzeń oraz sterowanie oświetleniem, ale pełni też funkcję dekoracyjną. Dostępny w ASAJ osprzęt elektryczny wiodących producentów ma budowę modułową, umożliwiającą dowolną konfigurację elementów funkcjonalnych - mechanizmów i klawiszy oraz dopasowanie stylu ramek do estetyki wnętrza. Klienci mogą wybierać spośród setek rozwiązań utrzymanych w aktualnych trendach i szerokiej gamie wykończeń (stal szczotkowana, aluminium, drewno, kamień, beton, szkło). W sprzedaży posiadamy osprzęt, który pozwala zaspokoić potrzeby nawet najbardziej wymagającego klienta. W szerokim zakresie dostępnych towarów możemy zaproponować: gniazda abonenckie (w tym gniazda TV i TV-SAT oraz TV SAT-SAT), gniazda antenowe, gniazda telefoniczne, gniazda komputerowe, gniazda multimedialne, regulatory temperatury, sterowniki do rolet, sterowniki oświetlenia, czujniki zmierzchowe czy czujniki ruchu. Profesjonalnie doradzamy w doborze osprzętu do danego pomieszczenia zgodnie z indywidualnymi potrzebami inwestora, pomagamy w jego optymalnym rozmieszczeniu i udzielamy wskazówek dot. prawidłowego wykonania bezpiecznej instalacji elektrycznej. Kompleksowy montaż instalacji elektrycznych w budynkach mieszkalnych i w pomieszczeniach biurowych także wchodzi w zakres naszej oferty.
Oprócz osprzętu podtynkowego, przeznaczonego do wnętrz mieszkalnych i biur, oferujemy sprzedaż i montaż osprzętu elektrycznego natynkowego - instalowanego głównie na zewnątrz – np. na tarasach, ale też w pomieszczeniach gospodarczych, w garażach, warsztatach czy piwnicach. Taki osprzęt elektryczny jest odporny na działanie niekorzystnych warunków, takich jak wilgoć, skrajne temperatury, promieniowanie UV, kurz i brud, a nawet działanie wybranych substancji chemicznych – (osprzęt w klasie szczelności IP65 i wyższych). Wszystkie prace montażowe powierzamy wyłącznie profesjonalnym firmom instalacyjnym z odpowiednimi uprawnieniami.


 
Funkcjonalność Ergonomia NowoczesnośćWygoda
Zapytaj o nasze usługi
X
* Pole wymagane
Dostarczamy kompleksowych rozwiązań na każdym etapie realizacji inwestycji - od koncepcji przez wykonanie aż po serwis.

Sprzedaż osprzętu

sprzedaż szerokiej gamy rozwiązań wiodących marek, umożliwiających wykonanie instalacji elektrycznych w nowo budowanym jak i istniejącym budynku mieszkalnym czy lokalu biurowym.

Projektowanie rozmieszczenia osprzętu

profesjonalne rozplanowanie rozmieszczenia gniazdek i włączników z myślą o komforcie ich użytkowania, jak również zapobieganiu przeciążenia sieci. Integracja osprzętu z rozwiązaniami typu inteligentny dom.

Wsparcie techniczne

dobór optymalnych rozwiązań pod kątem indywidualnych preferencji inwestora, miejsca ich zastosowania oraz dopasowania do istniejącej w budynku instalacji elektrycznej.
całościowa wycena osprzętu do danej inwestycji, w tym kosztorysowanie rozwiązań w ramach założonego budżetu.

Finansowanie instalacji osprzętu

wygodna płatność ratalna za zakupione towary jak również za usługę ich montażu.

Montaż osprzętu

w pełni profesjonalna usługa montażu każdego rodzaju osprzętu elektroinstalacyjnego wykonywana przez doświadczone firmy instalacyjne, współpracujące z ASAJ od wielu lat.
Poznaj nasze komplementarne rozwiązania
Wszystkie inwestycje realizujemy wyłącznie na sprawdzonych komponentach wiodących producentów.

Gniazda elektryczne

Gniazda elektryczne dzielimy na gniazdka natynkowe i podtynkowe. W ofercie posiadamy: gniazdka pojedyncze, gniazdka podwójne, gniazdka potrójne. Gniazdka natynkowe zazwyczaj umieszczane są w miejscach mniej reprezentacyjnych, takich jak: spiżarnie, garaże, piwnice czy schowki. Ich zaletą jest prosty montaż niewymagający kucia w ścianach. Kable doprowadzone do gniazdek prowadzone są na ścianie w systemach rurkowych, bądź w kanałach. Niektóre gniazdka (tzw. o podwyższonym stopniu IP) posiadają dodatkowe uszczelnienia, które zabezpieczają przed dostającym się do wnętrza kurzem i zabrudzeniami oraz wilgocią. Gniazda hermetyczne stosuje się często na zewnątrz – np. na tarasie. We wnętrzach, ze względów estetycznych klienci zazwyczaj sięgają po gniazdka podtynkowe. Dzięki designerskim wykończeniom można dostosować ich wygląd do estetyki pomieszczenia, w którym mają zostać zamontowane, dzięki czemu osprzęt może stanowić pełnoprawny element wystroju wnętrza. W naszym asortymencie posiadamy solidne i starannie wykonane gniazda elektryczne polskich i zagranicznych producentów: Ospel, Kontakt Simon, Karlik, Schneider, Legrand.

Zwiń / Rozwiń

Zobacz wszystkie produkty z tej kategorii

Gniazda multimedialne

Urządzenia elektryczne, takie jak: rzutniki, laptopy, komputery i telewizory są wykorzystywane w coraz większej ilości w każdym domu, w szkole, w biurze, urzędzie i w innych miejscach pracy. Na podłączenie ich do sieci pozwalają gniazda multimedialne. Wśród tego typu osprzętu elektrycznego wymienić można gniazda abonenckie i gniazda antenowe (w tym gniazda TV i TV-SAT oraz TV SAT-SAT) doprowadzające sygnał do telewizora, gniazda komputerowe, umożliwiające m.in. podłączenie urządzenia do internetu lub tworzenie sieci komputerowych. Niezbędnym wyposażeniem każdej sali konferencyjnej czy pokoju hotelowego jest gniazdo telefoniczne, do którego podłączyć można router internetowy oraz cyfrową telewizję satelitarną. Gniazda multimedialne dostępne są w większości serii osprzętu elektrycznego renomowanych producentów. Dzięki temu można łączyć je w zestawy z gniazdami elektrycznymi i montować w jednej ramce wielokrotnej. Wysoka jakość wykonania zapewnia wieloletnie funkcjonowanie i wygodę korzystania z osprzętu. W naszej ofercie znajdują się produkty czołowych marek, takich jak: Schneider, Ospel, Kontakt Simon, Karlik, Legrand.

Zwiń / Rozwiń

Zobacz wszystkie produkty z tej kategorii

Łączniki

Łączniki elektryczne (potocznie zwane włącznikami lub wyłącznikami) to oprócz gniazd, najliczniejsze i najmocniej eksploatowane elementy instalacji elektrycznej. Do wilgotnych lub zapylonych pomieszczeń zalecane są łączniki o podwyższonej klasie szczelności. W przypadku montażu w obiekcie odpowiednio przygotowanym i wyposażonym w puszki podtynkowe - stosujemy elementy podtynkowe, natomiast tam gdzie rozbudowujemy instalację – możemy użyć łączników natynkowych, przez co unikniemy instalacji puszek, z którą wiąże się ingerencja w warstwę tynku. Powszechnie używane łączniki są zwykle wyposażone w jeden lub dwa klawisze. Tzw. łącznik jednobiegunowy sprawdzi się w większości przypadków. Jeżeli natomiast zastosowane w pomieszczeniu oświetlenie podzielone jest na dwie strefy – każdą z nich pozwoli sterować łącznik dwubiegunowy. Oprócz łączników podwójnych – dostępne są też łączniki potrójne, a nawet poczwórne. W przypadku oświetlenia schodów idealnie sprawdzą się łączniki schodowe, które umieszcza się u podstawy i na szczycie schodów. Taki osprzęt znajduje też zastosowanie np. w dużych, przechodnich pomieszczeniach lub w sypialni – aby zgasić światło nie trzeba wstawać będzie wstawać z łóżka, jeśli zamontuje się przy nim jeden łącznik, a drugi umieści tradycyjnie przy drzwiach. Jeśli zachodzi potrzeba sterowania oświetleniem w tym samym pomieszczeniu z kilku różnych punktów – niezbędny jest łącznik krzyżowy. Możemy stosować dowolną ich liczbę z zachowaniem schematu: na końcach łączniki schodowe, a między nimi krzyżowe.  Z estetycznego punktu widzenia korzystne jest zastosowanie osprzętu elektrycznego z tej samej serii. W kolekcjach renomowanych producentów można też znaleźć m.in. „dzwonki”, czyli łączniki zwierne dzwonkowe oraz łączniki żaluzjowe – pozwalające sterować rolety. W naszym asortymencie posiadamy łączniki od takich marek jak: Ospel, Schneider, Hager, Kontakt Simon, Legrand.

Zwiń / Rozwiń

Zobacz wszystkie produkty z tej kategorii

Ramki

Głównym zadaniem ramek jest estetyczne wykończenie i ujednolicenie wyglądu łączników, gniazdek i innego osprzętu elektrycznego. Szeroka gama kolorów i wykończeni pozwala dopasować stylistycznie ramki do wystroju wnętrza. Ramki ze szlachetnych i nowoczesnych materiałów – takich jak: szkło, szczotkowane aluminium, drewno, beton, czy wysokiej jakości tworzywo imitujące kamień – sprawiają, że osprzęt elektryczny przestaje być tylko technicznym elementem wnętrza, lecz staje się jego pełnoprawną ozdobą. W ofercie posiadamy najczęściej stosowane ramki pojedyncze, ale też ramki podwójne, potrójne, poczwórne i ramki pięciokrotne – umożliwiające umieszczenie kilku elementów obok siebie. Jest to szczególnie praktyczne w przypadku gniazd multimedialnych oraz osprzętu montowanego np. w kuchni i wszędzie tam, gdzie zachodzi potrzeba podłączenia do sieci wielu urządzeń jednocześnie. Uniwersalność ramek sprawia, że mogą być montowane w pionie i w poziomie, dostarczając wielu możliwości aranżacji. W przypadku zmiany wystroju wnętrza nie ma potrzeby wymiany całego osprzętu elektrycznego – jeśli chcemy dopasować jego estetykę do nowej stylistyki - wystarczy zmiana ramek. Rekomendujemy ramki uznanych marek, takich jak: Legrand, Kontakt Simon, Karlik, Ospel i Schneider.

Zwiń / Rozwiń

Zobacz wszystkie produkty z tej kategorii

Sterowanie urządzeniami i oświetleniem

W ofercie producentów osprzętu elektrycznego pojawia się coraz więcej urządzeń pozwalających sterować rozwiązaniami poprawiającymi bezpieczeństwo i komfort. Najpopularniejszymi, stosowanym od lat tego typu urządzeniami są ściemniacze światła oraz czujniki ruchu. Czujniki można wykorzystać do automatycznego zapalania światła np. na schodach czy w korytarzach, a także na zewnątrz domu. Podobnym rozwiązaniem są czujniki zmierzchu, sterujące przede wszystkim oświetleniem zewnętrznym. One również uruchomiają oświetlenie tylko wtedy, gdy jest ono potrzebne i wyłączają je, gdy jest już wystarczająco widno. Coraz częściej stosowanym rozwiązaniem są sterowniki do rolet, za pomocą których podnoszenie i opuszczanie rolet jest w pełni zautomatyzowane. W skład nowoczesnych linii osprzętu elektrycznego znajdują się także regulatory temperatury, za pomocą których można programować pracę systemu grzewczego oraz urządzenia umożliwiające dystrybucję dźwięku, w tym głośniki i tunery radiowe, a także alarmy techniczne np. z czujniki gazu lub uruchamiające się w przypadku wykrycia zalania pomieszczenia. Tego typu osprzęt elektroinstalacyjny doskonale współpracuje z rozwiązaniami z zakresu automatyki - typu inteligentny dom, co pozwala wykorzystać pełnię możliwości tych urządzeń. Posiadamy w sprzedaży rozwiązania wiodących producentów, oferujące nowoczesne technologie przy zachowaniu stylowego designu i doskonałej jakość wykonania. Współpracujemy z takimi markami jak: Legrand, Schneider, Kontakt Simon, Ospel, Karlik.   

Zwiń / Rozwiń

Zobacz wszystkie produkty z tej kategorii