KOMPLEKSOWA REALIZACJA INSTALACJI HYDRAULICZNYCH


Fachowe wykonanie instalacji wodnej oraz instalacji ogrzewania przy użyciu sprawdzonych komponentów przekłada się na ich wieloletnie, komfortowe i bezawaryjne użytkowanie. Oferujemy kompleksową realizację wszelkiego rodzaju instalacji hydraulicznych w inwestycjach prywatnych oraz w innego typu obiektach, w tym montaż:
• instalacji wodnej - doprowadzenie i rozprowadzenie bieżącej ciepłej i zimnej wody po budynku,
• instalacji ogrzewania - doprowadzenie wody na potrzeby ogrzewania podłogowego oraz ogrzania wody użytkowej.
Realizujemy instalacje hydrauliczne z wykorzystaniem wysokiej jakości komponentów renomowanych dostawców. Za pośrednictwem naszych zaufanych partnerów, będących wysokiej klasy fachowcami i partnerami biznesowymi ASAJ - wykonujemy instalacje miedziane, mosiężne, z tworzyw sztucznych, żeliwne, w tym również żeliwne ocynkowane. Ich wieloletnie doświadczenie jest gwarancją wykonania instalacji na najwyższym poziomie.


 
FACHOWOŚĆ SOLIDNOŚĆ TERMINOWOŚĆKOMPLEKSOWOŚĆ
Zapytaj o nasze usługi
X
* Pole wymagane
Wszystkie inwestycje realizujemy wyłącznie na sprawdzonych komponentach wiodących producentów

Sprzedaż komponentów do instalacji hydraulicznych

pełne wyposażenie firm instalacyjnych - szeroki wybór elementów instalacji hydraulicznych sprawdzonych producentów

Wsparcie techniczne

fachowe doradztwo w kwestii wyboru optymalnego dla danej inwestycji rodzaju instalacji

Wycena instalacji hydraulicznych

przygotowanie kompletnego kosztorysu instalacji hydraulicznej według projektu

Montaż instalacji hydraulicznych

profesjonalna realizacja każdego rodzaju instalacji wodnych przez doświadczone ekipy, będące zaufanymi partnerami biznesowymi ASAJ
Poznaj nasze komplementarne rozwiązania
Wszystkie inwestycje realizujemy wyłącznie na sprawdzonych komponentach wiodących producentów.

Armatura grzejnikowa

Zawory i głowice termostatyczne oraz odpowietrzniki to elementy instalacji ogrzewania umożliwiające sterowanie temperaturą w pomieszczeniach i zapewniające prawidłowe działanie grzejników. Zawory termostatyczne pozwalają regulować i odcinać dopływ wody do grzejników, umożliwiając tym samym regulację temperatury we wnętrzu. Ze względu na umiejscowienie – wyróżnia się  zawory proste, kątowe, osiowe (czyli axialne), kątowo-narożne lewe i prawe. Zawór nie działa samodzielnie – obsługuje się go za pomocą pokrętła, czyli głowicy termostatycznej występującej też pod nazwą termostat. Z kolei odpowietrznik automatyczny, zwany też odpowietrznikiem pływakowym – samoistnie usuwa zgromadzone w instalacji powietrze, dzięki czemu może ona działać z pełną sprawnością.

Zwiń / Rozwiń

Zobacz wszystkie produkty z tej kategorii

Chemia instalacyjna

Montaż i konserwacja różnego rodzaju instalacji wymaga zastosowania specjalistycznych preparatów. Profesjonalna chemia instalacyjna służy do czyszczenia, odtłuszczania, uszczelniania elementów instalacji, a także wykrywania uszkodzeń i wykonywania napraw. W ofercie posiadamy pasty uszczelniające, wykrywacze nieszczelności, piany montażowe o wszechstronnym zastosowaniu (przydatne także m.in. w montażu okien), kleje, a także materiały do uszczelniania takie jak: pakuły lniane, nici do uszczelniania gwintów, taśmy do mocowania i naprawiania oraz ogniotrwałe sznury z włókna szklanego. Oferujemy również płyny czyszczące i odtłuszczacze oraz preparaty antykorozyjne, które nie tylko utrzymują instalacje w dobrym stanie przez wiele lat eksploatacji, ale też m.in. ułatwiają demontaż ich poszczególnych elementów. Towary z tej kategorii znajdują stosowanie w instalacjach gazowych, wodnych, w tym kanalizacyjnych, grzewczych, wentylacji i klimatyzacji. Rekomendujemy chemię instalacyjną marki Bisan.

Zwiń / Rozwiń

Zobacz wszystkie produkty z tej kategorii

Instalacja miedziana

Rury miedziane pozwalają budować jedne z najtrwalszych instalacji. W dużym stopniu wpływa na to fakt, że są odporne na korozję i nie zbiera się w nich osad. Żywotność instalacji miedzianej dodatkowo przedłuża pojawiająca się na niej warstwa patyny. Rury miedziane do wody pitnej nawet lepiej, gdy od wewnątrz są nią pokryte – wówczas miedź nie przedostaje się do wody pitnej. Instalacje miedziane wykorzystywane są także w instalacjach gazowych. Rury miedziane do gazu oraz kształtki miedziane łączy się ze sobą albo za pomocą łączników lutowanych na twardo lub tzw. łączników zaprasowanych – zapewnia to większą trwałość połączeń, a tym samym bezpieczeństwo instalacji. Instalacja miedziana lutowana może być także stosowana w hydraulice. Różne średnice rur miedzianych pozwalają dobrać odpowiednie elementy do dowolnej instalacji, w której zostaną użyte. Rura miedziana do klimatyzacji na danym odcinku nierzadko powinna mieć inny przekrój niż rury miedziane do co (centralnego ogrzewania). Najpopularniejsze produkty to rura miedziana 15 i rura miedziana 18. W sklepie asaj.pl oferujemy szeroki wybór rurek miedzianych wysokiej jakości.

Zwiń / Rozwiń

Zobacz wszystkie produkty z tej kategorii

Instalacja mosiężna

Kształtki mosiężne są elementami różnego rodzaju instalacji. Stosuje się je w instalacjach wodnych, gazowych, ze względu na dobre przewodnictwo cieplne – są wykorzystywane także w instalacjach grzewczych i klimatyzacyjnych oraz przemysłowych. Armatura mosiężna wyróżnia się wysoką odpornością na korozję i rdzewienie, starzenie, a także zmiany temperatur i ciśnienia. Ponadto Kształtki mosiężne do wody posiadają właściwości antybakteryjne, dzięki czemu w wodzie, którą doprowadzają, nie rozwijają się chorobotwórcze drobnoustroje. Podstawowymi elementami takich instalacji są kształtki hydrauliczne. Kształtki mosiężne, w zależności od przeznaczenia różnią się rozmiarem. W asaj.pl dostępne są m.in: złączki mosiężne - trójniki, czwórniki mosiężne, śrubki i nakrętki mosiężne, nyple, przedłużki i trójniki mosiężne.

Zwiń / Rozwiń

Zobacz wszystkie produkty z tej kategorii

Instalacja z tworzyw sztucznych

Rury z tworzyw sztucznych stosuje się w instalacjach wodnych, kanalizacyjnych i grzewczych. Wśród ich zalet wymienić można niską cenę, łatwość montażu, a także to, że nie korodują. Najpopularniejszymi rozwiązaniami z tej kategorii są rury PEX – wykorzystywane w instalacjach ogrzewania podłogowego oraz system zgrzewany PP. Rury PEX są to tzw. rury warstwowe, zwane też zespolonymi. Są one elastyczne, dzięki czemu łatwo można je układać w pętle i dlatego doskonale nadają się do realizacji instalacji wodnego ogrzewania podłogowego. Z kolei system zgrzewany PP, w skład którego wchodzą rury polipropylenowe i złączki zgrzewane PP mają szersze zastosowanie. Wykorzystuje się je w instalacjach zimnej i ciepłej wody użytkowej, w systemach centralnego ogrzewania, oraz w kanalizacji (w tym przemysłowej). W systemie tym dostępne są rury PP, zawory PP, kształtki PP takie jak: trójniki, czwórniki, kolanka, mufy czy złączki PP.

Zwiń / Rozwiń

Zobacz wszystkie produkty z tej kategorii

Instalacja żeliwna ocynkowana

Rury żeliwne ocynkowane nie korodują. Ze względu na tę właściwość stosowane są w instalacjach wodnych, centralnego ogrzewania i gazu. Poszczególne elementy instalacji żeliwnej ocynkowanej łączy się przy użyciu pakuł (przędzy z konopi) lub teflonowej taśmy. Odpowiednie będą też pasty uszczelniające lub łączniki zaciskowe. Rury ocynkowane do wody pitnej mogą służyć w instalacji, w której temperatura nie przekracza 60 stopni Celsjusza, ponieważ w wyższych temperaturach warstwa cynku może się zmywać. Rury żeliwne ocynkowane są stosunkowo tanie i wytrzymałe. W ofercie asaj.pl dostępne są takie elementy jak: trójniki, nyple, korki, mufy i kolana redukcyjne.

Zwiń / Rozwiń

Zobacz wszystkie produkty z tej kategorii

Naczynia wzbiorcze

Naczynia wzbiorcze stanowią zabezpieczenie instalacji przed skutkami wzrostu ciśnienia w sytuacji przegrzania się wody lub czynnika grzewczego w instalacji. Można wyróżnić naczynia wzbiorcze otwarte – montowane w instalacjach z kotłami na paliwo stałe i przeponowe naczynie wzbiorcze – stosowane w instalacjach wyposażonych w kocioł na gazowy lub olejowy. W ofercie asaj.pl dostępne są naczynia wzbiorcze do c.o. (do instalacji centralnego ogrzewania - czerwone) i naczynia wzbiorcze do c.w.u. do ciepłej wody użytkowej - niebieskie). Warto zainwestować w naczynia renomowanych producentów działających w branży grzewczej, tj. Ferro.

Zwiń / Rozwiń

Zobacz wszystkie produkty z tej kategorii

Otuliny do rur

Otuliny do rur zapewniają izolację rur hydraulicznych w instalacjach ogrzewania, chłodzenia, klimatyzacji i wodnych. Są wykonywane z różnych materiałów, które różnią się właściwościami, jednak najczęściej wykorzystuje się otulinę polietylenową. Dla zapewnienia maksymalnej skuteczności izolacji – stosuje się otuliny dopasowane do rur o określonych średnicach. Otuliny do rur nie tylko zapobiegają stratom ciepła, ale też chronią rury przed uszkodzeniami mechanicznymi. Można stosować je także na zewnątrz – izolacja, która zapewniają jest na tyle skuteczna, że zapobiega zamarzaniu wody w rurach. Rekomendujemy otuliny marki Armacell.

Zwiń / Rozwiń

Zobacz wszystkie produkty z tej kategorii

System zamocowań

Montaż wszystkich instalacji: wodnych, grzewczych, klimatyzacji, chłodzenia czy gazowych – wymaga zastosowania odpowiednich elementów mocujących. Poszczególne urządzenia, przewody czy rury instaluje się za pomocą uchwytów, konsol czy szyn. W skład systemów zamocowań wchodzą takie elementy jak: trzpienie, kotwy, pręty, dyble, haki, obejmy i śruby. Zastosowanie sprawdzonych elementów mocujących – ułatwia pracę instalatorów, a solidny montaż ma wpływ na prawidłowe działanie instalacji. Warto zainwestować w systemy zamocowań dostarczane przez renomowanych producentów tj. Walraven.

Zobacz wszystkie produkty z tej kategorii

Szafki i rozdzielacze

Rozdzielacze są jednymi z podstawowych elementów systemów centralnego ogrzewania. Pozwalają regulować pracę instalacji grzewczej, aby funkcjonowała jak najefektywniej i zapewniała odpowiednią temperaturę w poszczególnych pomieszczeniach. Warto zainwestować w rozdzielacze fabrycznie wyposażone np. w zawory odcinające (współpracujące z siłownikami elektrycznymi) lub regulacyjno-pomiarowe. Większość rozdzielaczy może być stosowana tak w instalacjach wysokoparametrowych (grzejnikowych) jak i w niskoparametrowych (podłogowych). Rozdzielacze do centralnego ogrzewania montowane są w specjalnych szafkach. Jeśli szafka natynkowa do rozdzielacza jest od tego samego producenta co sam rozdzielacz – łatwiej jest dopasować produkt o optymalnych wymiarach. W ofercie asaj.pl dostępne są szafki i rozdzielacze marki Gorgiel.

Zobacz wszystkie produkty z tej kategorii

Zawory

Funkcjonowanie każdej instalacji nie byłoby możliwe bez zaworów. W zależności od jej rodzaju – stosuje się odpowiednie zawory, w tym: zawory kulowe (do gazu i do wody), zawory bezpieczeństwa, zawory odcinające i napełniające, zawory regulacyjne, zawory spustowe, czy zawory zwrotne. Elementy te pozwalają przede wszystkim otwierać i zamykać otwory i wyloty, regulować przepływ cieczy lub gazów i ich ciśnienia w instalacji. Najczęściej spotykany typ to zawór kulowy – występujący w instalacjach hydraulicznych, gazowych, centralnego ogrzewania. Równie wszechstronne zastosowanie ma zawór zwrotny – wykorzystywany przede wszystkich w instalacjach hydraulicznych. W ofercie asaj.pl dostępna jest szeroka gama różnego rodzaju zaworów sprawdzonych producentów takich jak: Afriso, Vesbo, Calido.

Zobacz wszystkie produkty z tej kategorii