KOMPLEKSOWE ROZWIĄZANIA Z ZAKRESU FOTOWOLTAIKI


Instalacja fotowoltaiczna to niezależność od rosnących cen prądu elektrycznego i bezpieczeństwo energetyczne Twojego domu lub firmy. Fotowoltaika dostarcza czystej i bezpiecznej energii – decydując się na zakup paneli fotowoltaicznych nie tylko oszczędzasz na rachunkach za energię elektryczną, ale też poprawiasz jakość powietrza. Dostarczamy kompleksowego wsparcia na wszystkich etapach inwestycji w fotowoltaikę. Oferujemy: audyt, doradztwo techniczne, wycenę, pomoc w uzyskaniu dotacji i finansowania, sprzedaż paneli, inwerterów i innych komponentów instalacji, ich transport, montaż, serwis, darmowy system do monitorowania pracy instalacji, a także przygotowanie dokumentacji niezbędnej do zgłoszenia instalacji do operatora energetycznego. Pracujemy jedynie z doświadczonymi, zaufanymi firmami instalacyjnymi, będącymi wykonawcą licznych, udanych realizacji. Wykorzystujemy w montowanych zestawach fotowoltaicznych wyłącznie komponenty sprawdzonych, renomowanych marek. W ten sposób gwarantujemy uzyskanie maksimum korzyści z instalacji oraz ich wieloletnią eksploatację.


 
Niezależność Ekologia Oszczędność
Zapytaj o nasze usługi
X
* Pole wymagane
Dostarczamy kompleksowych rozwiązań na każdym etapie realizacji inwestycji - od koncepcji przez wykonanie aż po serwis.

Sprzedaż elementów instalacji fotowoltaicznych

szeroki wybór paneli PV, inwerterów i komponentów do montażu fotowoltaiki, kompleksowe zaopatrzenie firm instalacyjnych.

Wycena instalacji fotowoltaicznej

kompleksowa kalkulacja kosztów montażu instalacji fotowoltaicznej

Audyt fotowoltaiczny

bezpłatny audyt przeprowadzany mający na celu dobór optymalnych dla danej lokalizacji rozwiązań

Wizualizacja instalacji fotowoltaicznej

obejmuje wizualny projekt instalacji fotowoltaicznej na obiekcie, zestawienie materiałów, szacunkową produkcję energii elektrycznej z instalacji

Montaż paneli fotowoltaicznych

profesjonalna instalacja zestawu fotowoltaicznego na obiekcie przez zaprzyjaźnione firmy instalacyjne

Dotacje do fotowoltaiki

fachowa pomoc w pozyskaniu dotacji na założenie instalacji fotowoltaicznej – pomoc w wypełnieniu wniosków i niezbędnych dokumentów

Doradztwo

fachowa pomoc w doborze rozwiązania o optymalnej mocy i odpowiednich komponentów instalacji

Finansowanie fotowoltaiki

leasing instalacji fotowoltaicznej dedykowany przedsiębiorstwom i instytucjom, umożliwiający pozyskanie źródła zielonej energii bez angażowania własnych środków

Serwis instalacji

konserwacja i usuwanie usterek – usługi świadczone przez profesjonalne firmy będące wieloletnimi klientami biznesowymi ASAJ

Aplikacja do zarządzania instalacją

łatwy w obsłudze, bezpłatny system do kontrolowania wydajności instalacji fotowoltaicznej w postaci aplikacji online

Transport

nieodpłatne dostarczenie komponentów instalacji na miejsce jej montażu w ustalonym terminie
Poznaj nasze komplementarne rozwiązania
Wszystkie inwestycje realizujemy wyłącznie na sprawdzonych komponentach wiodących producentów.

Moduły PV

Panele fotowoltaiczne, zwane też panelami słonecznymi są ogniwami fotowoltaicznymi, które pobierając energię słoneczną wytwarzają prąd stały, który następnie, za pomocą inwertera przekształcany jest w prąd przemienny wykorzystywany przez urządzenia elektryczne stosowane w domach, obiektach użyteczności publicznej, biurach, sklepach, gospodarstwach rolnych, fabrykach. Urządzenia z naszej oferty odznaczają się wysoką wydajnością, odpornością na promieniowanie UV i warunki pogodowe, w tym zmiany temperatury, wilgoć i opady gradu. Są wytrzymałe i przeznaczone do wieloletniego użytku. Wszystkie oferowane przez nas moduły fotowoltaiczne spełniają normy i posiadają odpowiednie certyfikaty.

Zwiń / Rozwiń

Zobacz wszystkie produkty z tej kategorii

Falowniki/inwertery

W instalacji fotowoltaicznej falowniki lub inaczej inwertery solarne odpowiadają za zmianę prądu stałego – powstającego w modułach PV - w prąd zmienny, wykorzystywany przez urządzenia elektryczne w domach, biurach, instytucjach użyteczności publicznej, w gospodarstwach rolnych czy fabrykach. W zależności od mocy instalacji falowniki solarne mogą być jedno- (do mniejszych instalacji do 3 kWp) lub trójfazowe (do instalacji o mocy powyżej 3,68 kWp). Do przydomowych instalacji odpowiednie są falowniki łańcuchowe, zaś farmy fotowoltaiczne dostarczające setek kilowatów wyposaża się w falowniki centralne. W zależności od tego, czy instalacja jest podłączona do sieci energetycznej stosuje się innego rodzaju inwertery. Do instalacji podłączonych do sieci (tzw. on-grid) odpowiednie są falowniki sieciowe, zaś w tych niesynchronizujących się z nią (off-grid) – stosuje się falowniki wyspowe. W ofercie posiadamy urządzenia, którymi łatwo sterować można za pomocą dedykowanego panelu lub aplikacji mobilnych.

Zwiń / Rozwiń

Zobacz wszystkie produkty z tej kategorii

Elementy montażowe

Fachowy montaż instalacji fotowoltaicznych zapewniają solidne elementy mocujące m.in.: odporne na korozje profile, ceowniki, uchwyty, podkładki, łączniki, adaptery, śruby, wkręty i nakrętki oraz wiele innych. Pozwalają one łatwo i wygodnie zamontować panele fotowoltaiczne na różnego typu konstrukcjach dachowych (płaskich i skośnych dachach pokrytych blachą trapezową, dachówką ceramiczną lub betonową, czy też tzw. „karpiówką”), bezpośrednio na gruncie – w instalacjach wolnostojących, a nawet na takich konstrukcjach jak np. latarnie. Dostępne w naszej ofercie elementy montażowe, stosowane w instalacjach fotowoltaicznych, gwarantują trwałe i bezpieczne umieszczenie modułów PV we właściwym miejscu, a tym samym ich prawidłowe działanie.

Zwiń / Rozwiń

Zobacz wszystkie produkty z tej kategorii

Przewody solarne

Kable i przewody solarne wykorzystywane są w celu połączenia poszczególnych modułów PV oraz poszczególnych ogniw z inwerterem. Elementy te można stosować wewnątrz i na zewnątrz budynków, ponieważ są one odporne na różne warunki pogodowe i ekspozycję na promieniowanie UV. Przewody do instalacji fotowoltaicznych różnią się od zwykłych przewodów elektrycznych m.in. grubością izolacji, wyższą giętkością ułatwiającą ich właściwe ułożenie. Przewody solarne dostępne w naszym sklepie spełniają wszystkie normy zapewniające bezpieczeństwo i długotrwałą eksploatację. Warto wiedzieć, że wydajność instalacji fotowoltaicznej zleży w dużym stopniu od rodzaju i klasy kabli w niej użytej. Nie należy więc lekceważyć jakości tych komponentów.

Zwiń / Rozwiń

Zobacz wszystkie produkty z tej kategorii

Akcesoria

Ważnym elementem instalacji fotowoltaicznych są specjalistyczne rozdzielnice z odpowiednio skonfigurowanymi zestawami ograniczników przepięć, wyłączników nadprądowych i bezpieczników oraz obudowy ze stopniem ochrony IP65, w których umieszcza się aparaturę zabezpieczającą. Fachowe wykonanie instalacji fotowoltaicznych wymaga wykorzystania nie tylko wysokiej jakości paneli PV, odpowiednich kabli i przewodów solarnych, profesjonalnej aparatury elektrycznej i akcesoriów montażowych ale też użycia narzędzi takich jak np. nożyce do cięcia kabli, zaciskarka do przewodów solarnych, ściągacz do izolacji czy różnego rodzaju kluczy. W naszym sklepie dostępne są te i inne akcesoria przeznaczone do wykonywania instalacji fotowoltaicznych, ale znajdujące też zastosowanie przy innego rodzaju pracach elektrycznych.

Zwiń / Rozwiń

Zobacz wszystkie produkty z tej kategorii

Zabezpieczenia przeciwprzepięciowe

Kluczową rolę w zapewnieniu bezpieczeństwa instalacji fotowoltaicznych odgrywają zabezpieczenia przeciwprzepięciowe. W każdym zestawie fotowoltaicznym znajdują się rozdzielnice z zabezpieczeniami tj. ograniczniki przepięć, rozłączniki, wyłączniki, bezpieczniki i zabezpieczenia przeciwprzeciążeniowe. Urządzenia te chronią instalacje przed przeciążeniami i zwarciami, przepięciami łączeniowymi oraz skutkami wyładowań atmosferycznych – zdarzeniami mogącymi spowodować poważne uszkodzenie układu. Rodzaj i liczba zabezpieczeń, które należy zastosować zleży od rozmiaru instalacji. Mając ten fakt na uwadze, nasi specjaliści z dziedziny fotowoltaiki opracowują rozwiązania gwarantujące bezpieczeństwo instalacji na wysokim poziomie.

Zwiń / Rozwiń

Zobacz wszystkie produkty z tej kategorii