KOMPLEKSOWE ROZWIĄZANIA Z ZAKRESU FOTOWOLTAIKI

Instalacja fotowoltaiczna to niezależność od rosnących cen prądu elektrycznego i bezpieczeństwo energetyczne Twojego domu lub firmy. Fotowoltaika dostarcza czystej i bezpiecznej energii – decydując się na zakup paneli fotowoltaicznych nie tylko oszczędzasz na rachunkach za energię elektryczną, ale też poprawiasz jakość powietrza. Dostarczamy kompleksowego wsparcia na wszystkich etapach inwestycji w fotowoltaikę. Oferujemy: audyt, doradztwo techniczne, wycenę, pomoc w uzyskaniu dotacji i finansowania, sprzedaż paneli, inwerterów i innych komponentów instalacji, ich transport, montaż, serwis, darmowy system do monitorowania pracy instalacji, a także przygotowanie dokumentacji niezbędnej do zgłoszenia instalacji do operatora energetycznego. Pracujemy jednie z doświadczonymi, zaufanymi firmami instalacyjnymi, będącymi wykonawcą licznych, udanych realizacji i wykorzystujemy w montowanych zestawach fotowoltaicznych wyłącznie komponenty sprawdzonych, renomowanych marek. W ten sposób gwarantujemy uzyskanie maksimum korzyści z instalacji oraz ich wieloletnią eksploatację.
















Panele fotowoltaiczne, zwane też panelami słonecznymi są ogniwami fotowoltaicznymi, które pobierając energię słoneczną wytwarzają prąd stały, który następnie, za pomocą inwertera przekształcany jest w prąd przemienny wykorzystywany przez urządzenia elektryczne stosowane w domach, obiektach użyteczności publicznej, biurach, sklepach, gospodarstwach rolnych, fabrykach. Urządzenia z naszej oferty odznaczają się wysoką wydajnością, odpornością na promieniowanie UV i warunki pogodowe, w tym zmiany temperatury, wilgoć i opady gradu. Są wytrzymałe i przeznaczone do wieloletniego użytku. Wszystkie oferowane przez nas moduły fotowoltaiczne spełniają normy i posiadają odpowiednie certyfikaty.

W instalacji fotowoltaicznej falowniki lub inaczej inwertery solarne odpowiadają za zmianę prądu stałego – powstającego w modułach PV - w prąd zmienny, wykorzystywany przez urządzenia elektryczne w domach, biurach, instytucjach użyteczności publicznej, w gospodarstwach rolnych czy fabrykach. W zależności od mocy instalacji falowniki solarne mogą być jedno- (do mniejszych instalacji do 3 kWp) lub trójfazowe (do instalacji o mocy powyżej 3,68 kWp). Do przydomowych instalacji odpowiednie są falowniki łańcuchowe, zaś farmy fotowoltaiczne dostarczające setek kilowatów wyposaża się w falowniki centralne. W zależności od tego, czy instalacja jest podłączona do sieci energetycznej stosuje się innego rodzaju inwertery. Do instalacji podłączonych do sieci (tzw. on-grid) odpowiednie są falowniki sieciowe, zaś w tych niesynchronizujących się z nią (off-grid) – stosuje się falowniki wyspowe. W ofercie posiadamy urządzenia, którymi łatwo sterować można za pomocą dedykowanego panelu lub aplikacji mobilnych.

Fachowy montaż instalacji fotowoltaicznych zapewniają solidne elementy mocujące m.in.: odporne na korozje profile, ceowniki, uchwyty, podkładki, łączniki, adaptery, śruby, wkręty i nakrętki oraz wiele innych. Pozwalają one łatwo i wygodnie zamontować panele fotowoltaiczne na różnego typu konstrukcjach dachowych (płaskich i skośnych dachach pokrytych blachą trapezową, dachówką ceramiczną lub betonową, czy też tzw. „karpiówką”), bezpośrednio na gruncie – w instalacjach wolnostojących, a nawet na takich konstrukcjach jak np. latarnie. Dostępne w naszej ofercie elementy montażowe, stosowane w instalacjach fotowoltaicznych, gwarantują trwałe i bezpieczne umieszczenie modułów PV we właściwym miejscu, a tym samym ich prawidłowe działanie.

Kable i przewody solarne wykorzystywane są w celu połączenia poszczególnych modułów PV oraz poszczególnych ogniw z inwerterem. Elementy te można stosować wewnątrz i na zewnątrz budynków, ponieważ są one odporne na różne warunki pogodowe i ekspozycję na promieniowanie UV. Przewody do instalacji fotowoltaicznych różnią się od zwykłych przewodów elektrycznych m.in. grubością izolacji, wyższą giętkością ułatwiającą ich właściwe ułożenie. Przewody solarne dostępne w naszym sklepie spełniają wszystkie normy zapewniające bezpieczeństwo i długotrwałą eksploatację. Warto wiedzieć, że wydajność instalacji fotowoltaicznej zleży w dużym stopniu od rodzaju i klasy kabli w niej użytej. Nie należy więc lekceważyć jakości tych komponentów.

Ważnym elementem instalacji fotowoltaicznych są specjalistyczne rozdzielnice z odpowiednio skonfigurowanymi zestawami ograniczników przepięć, wyłączników nadprądowych i bezpieczników oraz obudowy ze stopniem ochrony IP65, w których umieszcza się aparaturę zabezpieczającą. Fachowe wykonanie instalacji fotowoltaicznych wymaga wykorzystania nie tylko wysokiej jakości paneli PV, odpowiednich kabli i przewodów solarnych, profesjonalnej aparatury elektrycznej i akcesoriów montażowych ale też użycia narzędzi takich jak np. nożyce do cięcia kabli, zaciskarka do przewodów solarnych, ściągacz do izolacji czy różnego rodzaju kluczy. W naszym sklepie dostępne są te i inne akcesoria przeznaczone do wykonywania instalacji fotowoltaicznych, ale znajdujące też zastosowanie przy innego rodzaju pracach elektrycznych.

Zabezpieczenia przeciwprzepięciowe
Kluczową rolę w zapewnieniu bezpieczeństwa instalacji fotowoltaicznych odgrywają zabezpieczenia przeciwprzepięciowe. W każdym zestawie fotowoltaicznym znajdują się rozdzielnice z zabezpieczeniami tj. ograniczniki przepięć, rozłączniki, wyłączniki, bezpieczniki i zabezpieczenia przeciwprzeciążeniowe. Urządzenia te chronią instalacje przed przeciążeniami i zwarciami, przepięciami łączeniowymi oraz skutkami wyładowań atmosferycznych – zdarzeniami mogącymi spowodować poważne uszkodzenie układu. Rodzaj i liczba zabezpieczeń, które należy zastosować zleży od rozmiaru instalacji. Mając ten fakt na uwadze, nasi specjaliści z dziedziny fotowoltaiki opracowują rozwiązania gwarantujące bezpieczeństwo instalacji na wysokim poziomie.