KOMPLEKSOWE USŁUGI Z ZAKRESU ELEKTROENERGETYKI


Wspieramy firmy wykonujące prace na rzecz spółek dystrybucji energii, a także spółek kolejowych na każdym etapie realizowanych przez nie inwestycji. Jesteśmy niezawodnym partnerem w takich projektach jak: budowa i modernizacja linii napowietrznych i kablowych niskiego, średniego i wysokiego napięcia, jak również wykonawstwo stacji WN (GPZ) i RS i abonenckich stacji transformatorowych, a także w pracach z zakresu elektroenergetyki kolejowej obejmujących m.in. ogrzewanie rozjazdów, oświetlenie peronów i rozjazdów, sterowanie ruchem kolejowym, czy budowę linii potrzeb nietrakcyjnych. Nasz zespół doświadczonych ekspertów produktowych i logistyków pomoże ukończyć każdy projekt z zakresu energetyki w terminie i w założonym budżecie.


 
BEZPIECZEŃSTWO NAJWYŻSZA JAKOŚĆ NIEZAWODNOŚĆ
Zapytaj o nasze usługi
X
* Pole wymagane
Wszystkie inwestycje realizujemy wyłącznie na sprawdzonych komponentach wiodących producentów

Sprzedaż komponentów do inwestycji elektroenergetycznych

pełna oferta sprzętu niezbędnego do realizacji wszelkiego rodzaju projektów z zakresu elektroenergetyki.

Wsparcie techniczne

doradztwo produktowe, pomoc w doborze zamienników i alternatywnych rozwiązań umożliwiających realizację inwestycji elektroenergetycznych.

Wycena komponentów

szybka i rzetelna kalkulacja kompleksowych kosztów materiałów niezbędnych do realizacji danej inwestycji elektroenergetycznej.

Wygodne finansowanie

odroczone terminy płatności dla stałych klientów i leasing agregatów, maszyn do budowy linii napowietrznych i kablowych.

Logistyka składowych instalacji energetycznych

pecjalistyczne usługi dowozu i rozładunku towarów gabarytowych, dostawa kabli na stacje PSE.

Cięcie kabli

nieodpłatna usługa przygotowania gotowych odcinków kabli w odcinkach o długości wskazanej przez klienta.
Poznaj nasze komplementarne rozwiązania
Wszystkie inwestycje realizujemy wyłącznie na sprawdzonych komponentach wiodących producentów.

Kable i przewody

Specjalistyczne kable i przewody energetyczne można prowadzić bezpośrednio w ziemi i w powietrzu. Pod względem budowy, mocy i zastosowania wyróżnić można przewody okrągłe i płaskie o różnej liczbie żył (standardowo jest ich od 1 do 8, choć może być ich jeszcze więcej) i różnym przekroju (od 0,5 mm wzwyż). W inwestycjach elektroenergetycznych stosuje się najczęściej przewody LgY, YDY, OMY, OMYp, OWY – czyli kable miedziane z izolacją, w ofercie posiadamy także kable elektryczne YKY, YKXS jak również np. specjalistyczne kable telekomunikacyjne, sygnalizacyjne czy stacyjne. Oferujemy też kable aluminiowe YAKXS w atrakcyjnych cenach. Dostarczamy kable i przewody NKT, ELPAR oraz innych wiodących marek tj. Prysmian, Technokabel, , Helukabel, Eltrim, Elektrokabel, Bitner, LAPP KABEL.

Zwiń / Rozwiń

Zobacz wszystkie produkty z tej kategorii

Izolatory

Izolatory to elementy wykorzystywane przede wszystkim do izolowania i podtrzymywania elementów przewodzących. Stosowane w elektroenergetyce izolatory muszą wytrzymywać siłę naciągu przewodu, także w trudnych warunkach atmosferycznych, gdy pokryte są szadzią lub lodem, jak również podczas porywistego wiatru. Izolatory różnią się pod względem parametrów takich jak m.in.: napięcie znamionowe, probiercze, przeskoku, droga upływu, przeskoku, przebicia, obciążenie probiercze, wytrzymałość mechaniczna i elektromechaniczna. Wyróżnia się izolatory stojące, izolatory wiszące, wsporcze, odciągowe, przepustowe i kołpakowe. W ofercie posiadamy izolatory Ensto, Lapp Insulators, Pfisterer, Mico Elektric.

Zwiń / Rozwiń

Zobacz wszystkie produkty z tej kategorii

Konstrukcje

Konstrukcje wsporcze przeznaczone są do prowadzenia przewodów linii napowietrznych muszą spełniać odpowiednie normy pod względem wytrzymałości mechanicznej – niezbędne jest uwzględnienie naprężeń i parcia wiatru oraz zmiany ciężaru linii na skutek jej oblodzenia. Aby zapewnić długotrwałe funkcjonowanie linii energetycznych - stosuje się zabezpieczone przed korozją konstrukcje ocynkowane. Konstrukcje te mogą mieć postać wsporników przytwierdzanych do ścian budynków lub być osadzane na słupach elektroenergetycznych. Pod względem przeznaczenia dzieli się je na konstrukcje przelotowe i odciągowe. W ofercie posiadamy konstrukcje typu „gniazdo bocianie”, konstrukcje do głowic kablowych, rozpórki, wsporniki, kliny, elementy mocowania izolatorów i ograniczników renomowanych producentów Strunobet, ZPUE Włoszczowa, Alpar.

Zwiń / Rozwiń

Zobacz wszystkie produkty z tej kategorii

Łączniki

Jednymi z najczęściej wykorzystywanych elementów osprzętu linii napowietrznych są łączniki. W zależności od rodzaju, pełnią one różne funkcje – m.in. pozwalają łączyć w łańcuchy poszczególne komponenty linii i regulować długość zawieszenia przewodów. Zaopatrujemy inwestycje elektroenergetyczne w takie elementy jak np.: łącznik orczykowy, łącznik kabłąkowy, łącznik jedno- i dwuwidlasty, łącznik bezpiecznikowy, łącznik teowy, łącznik przedłużający, główkowy, nastawny skokowo, dwuuchowy, gniazdowo-uchowy, odciągowy, czy sworzeń śrubowy. Oferujemy łączniki uznanych marek: Alpar, Belos, Ensto.

Zwiń / Rozwiń

Zobacz wszystkie produkty z tej kategorii

Narzędzia i sprzęt ochronny

Realizacja inwestycji elektroenergetycznej, a także wykonywanie prac konserwacyjnych czy naprawczych, wymaga zastosowania specjalistycznych narzędzi oraz sprzętu ochronnego. Stałe wyposażenie zespołów wykonujących projekty energetyczne obejmuje: narzędzia do obróbki kabli, ściągacze śrubowe, kliny rozdzielające, żabki montażowe, rolki, rożki, klucze dynamometryczne, czołowe i do naprężania taśm, dynamometry, opończe kablowe, uziemiacze. W naszym sklepie online oferujemy narzędzia marek: Alpar, Apatos, Belos, Cellpack, Ensto, Ergom, Nexans

Zwiń / Rozwiń

Zobacz wszystkie produkty z tej kategorii

Obejmy

Obejmy wchodzą w skład systemów mocowań za pomocą których na słupach wirowanych umieszcza się poszczególne elementy instalacji elektrycznej: uchwytów, konstrukcji nośnych lub poprzeczników. Wyróżnia się m.in. obejmy ustojowe do montowania płyty ustojowej do słupa, obejmy stężające – wzmacniające konstrukcje. Zaopatrujemy inwestycje elektroenergetycze w obejmy sprawdzonych producentów: Alpar, Strunobet, ZPUE.

Zwiń / Rozwiń

Zobacz wszystkie produkty z tej kategorii

Ochrona odgromowa

Rozwiązania ochrony odgromowej pozwalają zabezpieczyć instalacje elektryczne przed skutkami wyładowań atmosferycznych. Te środki techniczne stosowane są do zabezpieczania budynków, a także innych konstrukcji, w tym słupów i masztów elektroenergetycznych – ze względu na swoją wysokość szczególnie narażonych na uderzenia piorunów. W ofercie posiadamy maszty i iglice odgromowe, uziomy, drut odgromowy, bednarkę oraz akcesoria do montażu – tj. uchwyty odgromowe - do prowadzenia drutu odgromowego na dachach, wsporniki odgromowe, złącza, i specjalistyczne zaciski sprawdzonych producentów: Cynk-MAl, Alpar, Elkobis.

Zwiń / Rozwiń

Zobacz wszystkie produkty z tej kategorii

Odłączniki i rozłączniki

Odłączniki i rozłączniki są rodzajami łączników elektrycznych. Służą do zamykania i otwierania obwodów elektroenergetycznych w napowietrznych sieciach rozdzielczych oraz uziemiania i zwierania obwodów elektrycznych odłączonych od napięcia. W ofercie aparatury łączeniowej posiadamy: odłączniki i odłączniko-uziemniki sn, rozłączniki i rozłączniko-uziemniki renomowanych marek: Alpar, Ensto, Hager, Schneider, ZPUE, ZWAE, ABB.

Zwiń / Rozwiń

Zobacz wszystkie produkty z tej kategorii

Ograniczniki przepięć

Ograniczniki przepięć zaliczane do tzw. aparatury pierwotnej stosowane są w celu ochrony urządzeń elektroenergetycznych w sieciach WN, SN i NN od przepięć spowodowanych czynnikami zewnętrznymi – np. uderzeniem pioruna lub powstałych na skutek prac wykonywanych na instalacji. Rolą ograniczników przepięć jest ochrona elementów sieci tj.: transformatory, generatory czy aparatura stacyjna przed skutkami zwarć, przeciążeń i nieprawidłowej pracy. Zabezpieczenia te powodują automatyczne wyłączenie zasilania, a tym samym pozwalają uniknąć uszkodzenia urządzeń. Oferujemy niezawodne ograniczniki przepięć Ensto, Bezpol, ABB, Apator, Eti, Sicame, Protektel, skutecznie pochłaniających energię i wyróżniających się wysoką wytrzymałością zwarciową.

Zwiń / Rozwiń

Zobacz wszystkie produkty z tej kategorii

Podstawy, rozłączniki i bezpieczniki

Bezpieczniki stosowane w stacjach słupowych i liniach napowietrznych, pełnią kluczową rolę - wyłączają prądy zwarciowe, chroniąc w ten sposób urządzenia przed uszkodzeniem. Podobną funkcję posiadają rozłączniki bezpiecznikowe (będące jednocześnie bezpiecznikami i rozłącznikami) oraz podstawy do wkładek bezpiecznikowych – które zabezpieczają obwód w słupowych stacjach transformatorowych. Dostarczamy bezpieczniki i podstawy bezpiecznikowe do różnego typu konstrukcji, w tym także tych starszego typu. Nasza oferta bazująca na produktach renomowanych marek: Alpar, Apator, Ensto, Eti, Sintur, ZRE Gdańsk, ZPUE pozwala realizować nowe inwestycje elektroenergetyczne jak i modernizować istniejące już linie energetyczne.

Zwiń / Rozwiń

Zobacz wszystkie produkty z tej kategorii

Poprzeczniki

Poprzeczniki są jednym z elementów konstrukcji wsporczych. Służą do prowadzenia przewodów w taki sposób, aby zachować pomiędzy nimi odpowiednią odległość między przewodami. W ofercie posiadamy m.in. poprzeczniki narożne, przelotowe, krańcowe, odporowo-narożne, rozgałęźne uznanych dostawców: Alpar, Strunobet, ZPUE.

Zwiń / Rozwiń

Zobacz wszystkie produkty z tej kategorii

Pozostały osprzęt

Do prawidłowego montażu, konserwacji i bezawaryjnego funkcjonowania linii i urządzeń energetycznych niezbędnych jest szereg narzędzi i akcesoriów. Naszą ofertę z zakresu energetyki uzupełniają produkty znanych marek: zapinki, klamry Ensto, specjalistyczne taśmy Band-It i Alprod, oploty naprawcze, druty aluminiowe, daszki i osłony Alpar, ciężarki, odstępniki przewodów Belos, wieszaki, pomosty montażowe ZPUE, ramki, tłumiki drgań – wibroizolatory Radpol, elementy chroniące przed awariami spowodowanymi przez ptaki.

Zwiń / Rozwiń

Zobacz wszystkie produkty z tej kategorii

Rożki, pierścienie przeciwłukowe

Wyładowania atmosferyczne i przepięcia łączeniowe, w wyniku których powstaje łuk elektryczny, bywają przyczyną upalenia przewodów. Aby zapobiec takim zdarzeniom, w liniach energetycznych stosuje się układy ochrony przeciwłukowej, zapewniające odpowiednią drogę wyładowczą dla łuku. Wśród tego typu rozwiązań wymienić można rożki i pierścienie przeciwprzepięciowe. Rekomendujemy zastosowanie sprawdzonych elementów ochrony przeciwłukowej Ensto, Belos.

Zwiń / Rozwiń

Zobacz wszystkie produkty z tej kategorii

Słupy i żerdzie

Słupy strunobetonowe i żerdzie wirowane do napowietrznych linii elektroenergetycznych niskiego, średniego i wysokiego napięcia, linii telekomunikacyjnych, a także trakcji kolejowych i słupowych stacji transformatorowych. Wykorzystuje się je także w roli masztów odgromowych lub masztów dla telefonii komórkowej. Oprócz takich elementów jak słupy i żerdzie dostarczamy również elementy ustojowe oraz akcesoria takie jak kaptury i osłony. Współpracujemy ze specjalistycznymi dostawcami konstrukcji wsporczych: Strunobet, ZPUE i Ensto.

Zwiń / Rozwiń

Zobacz wszystkie produkty z tej kategorii

Śruby i haki

Do podwieszania przewodów w napowietrznych liniach energetycznych lub na budynkach niezbędne są takie elementy jak śruby i haki ze stali ocynkowanej. Oferujemy specjalistyczny osprzęt do linii napowietrznych w tym: śruby hakowe, haki nakrętkowe, haki na taśmę, haki z obejmą, do montażu na słupach i żerdziach wirowanych, śruby hakowe rozporowe, haki z podstawą, czy haki na stojak (sztycę) uznanych marek: Alpar, Belos, Ensto, Strunobet czy ZPUE.

Zwiń / Rozwiń

Zobacz wszystkie produkty z tej kategorii

Uchwyty

Uchwyty do odciągowego i przelotowego zawieszania przewodów na izolatorach wiszących, uchwyty śrubowo kabłąkowe stosuje się do zamykania pętli na izolatorach stojących i uchwytach odciągowych kabłąkowych. Oferujemy osprzęt linii napowietrznych znanych marek – posiadamy w ofercie uchwyty Ensto, Belos, Sicame, Zemex, takie jak: uchwyty śrubowo-kabłąkowe, odciągowe zaprasowywane stacyjne, odciągowe klinowe, przelotowo-odciągowe, przelotowe wahliwe wsporcze, przelotowe wahliwe kabłąkowe, przelotowe wahliwe wyczepowe, przelotowe wahliwe cięgłowe.

Zwiń / Rozwiń

Zobacz wszystkie produkty z tej kategorii

Zaciski

Zaciski to elementy osprzętu energetycznego o różnorodnym zastosowaniu. Służą m.in. do mocowania przewodów i łączenia ich ze sobą. Jednym z najczęściej spotykanych rozwiązań tego typu jest zacisk przebijający izolację. Zaciski przyłączeniowe wykorzystywane są do łączenia sworzni gwintowych CU lub AL z szyną płaską lub z przewodami AFL i AL., zaciski odgałęźne - do wykonania odgałęzień, zaciski nakładkowe - do przyłączenia równoległego przewodów natomiast zaciski uziemiające - do przyłączania odgromowych przewodów AFL do konstrukcji. Dostarczamy zaciski Ensto i innych sprawdzonych marek m.in.: Bezpol, Sicame, Belos i Alpar.

Zwiń / Rozwiń

Zobacz wszystkie produkty z tej kategorii