kategorie
Filtrowanie

Świetlówki liniowe

Świetlówki liniowe montowane są najczęściej w dużych pomieszczeniach. Najczęściej swoje zastosowanie mają jako źródło światła w halach przemysłowych, biurach, szkołach, placówkach publicznych, a także w naszych domach, jako oświetlenie w garażu. Co przemawia za ich montażem?

Świetlówki liniowe - w jaki sposób działają?

Świetlówka liniowa lub inaczej nazywana świetlówka jarzeniowa, jest to lampa fluorescencyjna ze zbioru lamp wyładowczych. Działa w taki sposób, że otrzymujemy światło na podstawie wyładowań rtęci przy niskim ciśnieniu. Dzięki temu wytwarza się światło ultrafioletowe, które zostaje zamienione na światło przez nas postrzegane. Przyczynia się do tego specjalna substancja zwana luminoforem, która wypełnia od środka świetlówkę. Jest to nieodzowny element świetlówki, mający wpływ na temperaturę barwową, a także efektywność danej lampy. Doskonale do zastosowania, np. w biurze czy Państwa zakładzie produkcyjnym, posłuży świetlówka liniowa Philips TLD T8 58W/865, która zapewnia większy strumień światła z jednego wata pobranej mocy oraz oddaje barwę światła lepszej jakości niż świetlówki TL - D o standardowych kolorach. Ten model ma ponadto mniej rtęci od pozostałych produktów, które znajdą Państwo w naszym sklepie.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Wybierając odpowiedni rodzaj świetlówki liniowej zwróć uwagę na jej moc. W naszym sklepie mamy dostępny model typu Philips TL Mini T5 8W/33-640, który ze względu na nisko ziemność mocy wynosi 8W i niewielki rozmiar, idealnie nadaje się do oświetlenia niedużych powierzchni. Możemy wykorzystać ją jako oświetlenie awaryjne czy do oświetlenia ciągów komunikacyjnych. Swoje zastosowanie ma w supermarketach czy galeriach handlowych i spotykanych w niej przy tablicach informacyjnych.

Zaletą świetlówki liniowej LED jest fakt, iż wydziela bardzo małą ilość ciepła i wykazuje dużą żywotność. Jarzeniówka LED T8 9W 4000K NPC09WNB 60 cm jest doskonałym przykładem tych możliwości. Jej czas pracy wynosi 40000h. Pozwoli to na ograniczenie kosztów z wymianą produktu w dłuższej perspektywie.

Wyemitowanie światło i barwa zimna wpływają na koncentrację i wspomagają pracę oraz naukę. Najczęściej tym kierujemy się przy doborze odpowiedniego oświetlenia sklepu, warsztatów, szpitali czy budynków użyteczności publicznej. Wychodzimy naprzeciw Państwa oczekiwaniom. W tym celu sprawdź dostępność modeli świetlówek w naszym sklepie i wybierz taki, który sprawdzi się w twoim pomieszczeniu.

Wraz z rozwojem technologicznym nastąpił postęp w produkcji świetlówek z lepszego materiału, które przyczyniają się do mniejszej szkodliwości na środowisko. W przypadku pytań dotyczących możliwości wykorzystania i zastosowania świetlówek, zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego. Dane kontaktowe znajdą Państwo na naszej stronie Asaj.pl.

Świetlówki liniowe