kategorie
Filtrowanie
Cena
Producent

Śruby, haki

Haki ze stali ocynkowanej do mocowania uchwytów linii napowietrznych do żerdzi słupowych, rzadziej do ścian budynków. Najczęściej wykonywane w grubościach M16 i M20, w niektórych wykonaniach dostępne także w grubościach M12. Optymalnym, najbardziej trwałym sposobem montażu osprzętu liniowego do przewodów napowietrznych ASXSn byłaby śruba hakowa nierdzewna, ale obowiązującym standardem są haki stalowe cynkowane ogniowo dostępne w kilku wersjach.

Śruba hakowa

Prosta śruba hakowa do podwieszania osprzętu (uchwytów końcowych – odciągowych, przelotowych i narożnych) w izolowanych napowietrznych liniach energetycznych niskiego napięcia nN. Śruba z hakiem jest przystosowana do montażu w otworach żerdzi betonowych ŻN, wirowanych E lub w ścianach budynków. Dostępna o grubościach M16 i M20 i długościach od 160 do 600mm. Śruba hakowa jest wyposażona w dwie podkładki kwadratowe i nakrętkę.

Hak nakrętkowy

Krótki hak ze stali ocynkowanej, zespolony z nakrętką o gwincie M16 lub M20 rzadziej M12, do nakręcania na wystające gwinty istniejących śrub hakowych. Jego zastosowanie pozwala na niskokosztowe uzyskanie drugiego haka na słupie izolowanej linii energetycznej niskiego napięcia.

Hak na taśmę

Haki do podwieszania osprzętu w napowietrznych liniach energetycznych niskiego napięcia, przystosowane do montażu na okrągłych żerdziach wirowanych typu E lub drewnianych za pomocą taśm stalowych, z użyciem narzędzia naprężającego. Dostępne o grubościach M16 i M20 w wersji standardowej krótkiej oraz długiej, nazywanej hakiem dystansowym lub dystansowo-nakrętkowym (dodatkowa możliwość montażu za pomocą śruby).

Hak z obejmą

Haki wspawane w sztywną obejmę stalową, do podwieszania osprzętu w napowietrznych liniach energetycznych niskiego napięcia, przystosowane do montażu na okrągłych żerdziach wirowanych typu E. Tego typu uchwyty słupa wirowanego występują jako pojedyncze (z jednym hakiem M16 lub M20) lub narożne (z dwoma lub trzema hakami M16 lub M20). Ponieważ betonowe żerdzie wirowane występują w różnych średnicach, haki te dostępne są z obejmami na średnice: 155-190mm, 200-240mm i 263mm. Uchwyt słupa wirowanego z hakiem posiada w komplecie tylko jedną część obejmy i śruby montażowe. Do montażu niezbędna jest dodatkowo obejma uzupełniająca (O-1, O-2, O-3 lub O-4) odpowiednio dobrana do górnej średnicy żerdzi wirowanej.

Śruba hakowa rozporowa

Śruba hakowa rozporowa jest stosowana do montażu osprzętu linii izolowanych niskiego napięcia do ścian murowanych, gdy nie ma możliwości przewiercenia ściany na wylot i zamontowania standardowej śruby hakowej dla przyłącza napowietrznego. Ta śruba hakowa jest stalowym kołkiem rozporowym z hakiem o średnicy M12 lub M16.

Hak z podstawą

Inaczej uchwyt hakowy z płytą stosowany jest jak wyżej, do montażu osprzętu liniowego do powierzchni płaskich, np. do ścian murowanych. Ma kształt prostokątnej podstawy z blachy stalowej do montażu na 4 kołki rozporowe, w którą wspawano hak M12 lub M16 o długości od 130 do 700mm. Na zamówienie dostępna także wersja z dodatkową podpórką. Całość jest zabezpieczona przed korozją przez cynkowanie ogniowe.

Hak na stojak (sztycę)

Hak stojakowy jest używany do montażu izolowanych przyłączy napowietrznych do niskich budynków, gdy istnieje konieczność podniesienia na rurze stalowej (sztycy) zamocowania przewodu napowietrznego do budynku. Hak na sztycę może być o grubości M12 lub M16 i jest wyposażony w obejmy zaciskowe, umożliwiające jego montaż na rurach stalowych o średnicach 1,5 lub 2 cali.

Śruby, haki