kategorie
Filtrowanie
Cena
Producent

Rury osłonowe karbowane

W szerokiej ofercie sklepu Asaj.pl znajdą Państwo wysokiej jakości rury karbowane, nazywane w branży również “peszlami”.

Peszel, wraz z rurami elektroinstalacyjnymi, stosuje się, aby poprowadzić instalację elektryczną - zarówno natynkowo jak i wewnątrz ścian. W przygotowanej przez nas ofercie znajdą Państwo najwyższej jakości produkty, pochodzące od zaufanych na rynku producentów. Z przyjemnością doradzimy Państwu w kwestii doboru modelu, zapewniając tym samym niezawodność, wytrzymałość i najwyższą funkcjonalność.

Rura osłonowa do kabli ziemnych

Peszle, w dużym uproszczeniu, to rura karbowana na przepust i na kable teletechniczne - zarówno elektryczne, jak i światłowody czy rury sanitarne. Wszystkie elementy wykonane są z wysokiej jakości tworzywa, a zastosowane karby umożliwiają np. sprawniejsze i łatwiejsze tworzenie łuków. Przemyślana w ten sposób struktura pozytywnie wpływa na trwałość osłony, która staje się odporna na np. czynniki mechaniczne.

Wspomniany już peszel umożliwia rozdział kabli w dowolnej dla siebie konfiguracji (np. w szachtach teletechnicznych). Dodatkowo można je układać w ścianach, przed otynkowaniem, a także w podłogach, przed nałożeniem wylewek.

Zastosowanie karbowanej struktury niesie za sobą wiele funkcjonalnych właściwości. Ich podstawą jest wzmocnienie samej rury oraz ułatwienie wprowadzenia przewodu na odległość. Ze względu na te cechy, rura karbowana stosowana jest w obiektach przemysłowych, liniach kanalizacyjnych, instalacjach do nawadniania, systemach odpływowych, w transporcie wodnym, w oczyszczalniach ścieków i w celu zgromadzenia deszczówki. Ponadto, odpowiednio zaprojektowana konstrukcja żeber, pozwala na pracę z wysokim ciśnieniem zewnętrznym.

Rura karbowana niebieska

Rura osłonowa dwuścienna wykonywana jest z tworzyw sztucznych - najczęściej polietylenu – HDPE, polipropylenu – PP, polichlorku winylu – PCW i ze stali nierdzewnej. Zwykle stosuje się w tym celu tzw. tworzywa uniepalnione, które nie wydzielają związków halogenowych w czasie ewentualnego pożaru. Wszystkie te materiały charakteryzuje także odpowiednia sztywność, która maleje wraz z podwyższaniem temperatury. Dodatkowo, używane tworzywa sztuczne tłumią drgania i jest odporne są na ścieranie. Docelowo więc, nasze rury osłonowe karbowane z tworzywa wyróżniają się wytrzymałością i sporą odpornością na naprawdę duże obciążenia.

Wśród ofert znajdują się m.in. rury w kolorze niebieskim. Odcień ten dotyczy rur osłonowych, które ułożone są w gruncie. Odcień niebieski symbolizuje kable niskiego napięcia, a czerwony - średniego. Oprócz tych dwóch, wiodących barw, pojawiają się też rury osłonowe czarne z tzw. wzdłużnymi pasami, w kolorze zgodnym z ich przeznaczeniem.

Producent rur karbowanych

Rury – w tym rura osłonowa arot - które znajdą Państwo w ofercie Asaj.pl, to gwarancja jakości, nowoczesności i wytrzymałości. Nawet najbardziej wymagający klienci znajdą w naszej ofercie szereg produktów, niezbędnych do wykonywania ich codziennej pracy. Wśród szeregu możliwości znajdują się rury o różnym sposobie montażu, różnej średnicy i rożnym zastosowaniu.

W przypadku pytań lub wątpliwości służymy fachowym doradztwem i pomocą. Zachęcamy tym samym do kontaktu z naszymi specjalistami i do zapoznania się z pełną ofertą dostępnych produktów.

Brak produktów

Niestety, nie znaleziono żadnych produktów. Spróbuj ponownie