kategorie
Filtrowanie
Cena
Producent

Rury osłonowe karbowane

Osłonowe rury karbowane do kabli ziemnych wykonane są z podwójną ścianką z polietylenu wysokiej gęstości. Stosowane są przy układaniu kabli w ziemi w wykopach otwartych, najczęściej do budowy przepustów kablowych pod ulicami oraz układania tras kablowych na terenach zabudowanych. Rury karbowane stanowią bardzo wytrzymałą dodatkową ochronę kabla przed naciskiem i uszkodzeniami mechanicznymi, a w niektórych zastosowaniach umożliwiają wymianę kabli bez odkrywania wykopu. Rury osłonowe tego typu występują w dwu podstawowych wersjach: zwijanej i sztywnej, o typowych średnicach zewnętrznych 40, 50, 75, 110 i 160mm, w kolorach: niebieskim - do kabli niskiego napięcia 230/400V oraz czerwonym - do kabli średniego napięcia np. 15kV. Jednostką wyceny i sprzedaży jest 1mb.

Najbardziej popularne, stosowane nawet na prywatnych posesjach, są niebieskie rury osłonowe od zewnątrz głęboko karbowane, wewnątrz lekko karbowane, zwijane w kręgi o długości 25m, 50m lub nawet 100m, ze złączką kielichową. W wiodącej marce Arot rura karbowana tego typu oznaczana jest jako DVR. Jej tańszymi odpowiednikami są rury Kopoflex KF marki Kopos lub RODK marki TT Plast.

W miejscach o większych obciążeniach stosowane są rury osłonowe od zewnątrz głęboko karbowane, wewnątrz gładkie, proste o długości 6m, z