kategorie
Filtrowanie
Cena

Rozdzielnice modułowe, skrzynki, obudowy

Rozdzielnice elektryczne są niezwykle ważnym, kluczowym ogniwem sieci elektrycznej. Zawierając w sobie urządzenia oraz ważne podzespoły, warunkują przepływ energii eklektycznej, stając się istotnym elementem domowej instalacji. Najczęściej istniejącym podziałem rozdzielnic są te, nazwane: rozdzielnicami niskiego napięcia oraz rozdzielnicami średniego napięcia. Inną, obowiązującą na rynku metodą klasyfikacji jest podział ze względu na ich ulokowanie (czyli miejsce instalacji). Tu należy wyróżnić rozdzielnice wnętrzowe oraz napowietrzne (inaczej rozdzielnice natynkowe).

Wspomniane już urządzenia i podzespołu służą do łączenia, przerywania i rozdziału obwodów elektrycznych, łącząc się najczęściej z: urządzeniami sterowniczymi, ochronnymi, regulacyjnymi i pomiarowymi. W ofercie Asaj.pl znajdziesz szeroki wybór najpotrzebniejszych przyborów elektrycznych, a wśród nich na wyróżnienie zasługuje np. mała rozdzielnica elektryczna na czele.

Rozdzielnice modułowe naścienne

Rozdzielnica natynkowa metalowa posiada aparaty rozdzielnice, które montowane są na specjalnych wspornikach. Obudowy dostępnych rozdzielnic wykonane są z trwałych materiałów – najczęściej metalu lub materiału izolacyjnego.

Na wyróżnienie w tej grupie produktów zasługują rozdzielnice modułowe naścienne. Oferta dostępnych produktów bazuje na rozdzielnicach od 1-rzędowych o 4 modułach do 8-rzędowych o 36 modułach w rzędzie. To właśnie je stosujemy najczęściej w budownictwie prywatnym (w tym mieszkalnym), jak i komercyjnym.

Rozdzielnice naścienne najczęściej stosuje się w czystych, suchych pomieszczeniach, gdzie zmniejszone jest ryzyko wilgoci lub uszkodzenia. Warto zaznaczyć, że rozdzielnice podlegają szczegółowym pomiarom, które najczęściej podejmują uprawnieni elektrycy.

Skrzynki elektryczne budowlane

W ofercie produktów od Asaj.pl znajduje się również skrzynka natynkowa zewnętrzna (nazywana też tymczasową skrzynką licznikową). Ich funkcja sprowadza się do tworzenia przyłącza z przedsiębiorstwa energetycznego. Skrzynka elektryczna posiada cenną funkcjonalność, która powoduje, że znajdziemy ją na każdej budowie – zasilając w energię elektryczną place budowy, obiekty remontowe i targowiska.

Jak działa obudowa bezpiecznikowa?

Obudowa bezpiecznikowa przyjmuje najczęściej formę niewielkiej, kwadratowej lub prostokątnej skrzynki. Jej głównym zadaniem jest ochrona obwodów przed kurzem i wodą, zmniejszając tym samym ryzyko trwałego uszkodzenia (również mechanicznego). W tym celu wykorzystuje się najczęściej plastik lub inne, trwałe materiały.

Obecnie rekomenduje się, aby obudowa bezpiecznikowa znajdowała się w ścianie – głównie po to, aby jeszcze bardziej ochronić znajdujące się w niej obwody. Na rynku, oprócz klasycznych modeli podtynkowych, znajdują się także wersje natynkowe. W celu zachowania większej estetyki, można montować je także za ozdobnymi drzwiczkami lub w precyzyjnie utworzonych wnękach.

Obudowa termoutwardzalna

Obudowa termoutwardzalna wyróżnia się najwyższą jakością i trwałością wykonania. Wykorzystywane w produkcji, wysokiej jakości tworzywa, odporne są na czynniki zewnętrzne (w tym atmosferyczne) i mechaniczne. Tak trwała obudowa służy do zamontowania wewnątrz konstrukcji nośnych aparatów elektrycznych. Wykorzystywane materiały powodują, że obudowa z powodzeniem nadaje się do wykorzystywania na zewnątrz (wraz z rozdzielnica elektryczna zewnętrzna), będąc odporną na działanie m.in. termiczne. Najbardziej profesjonalne obudowy posiadają także skuteczny system wentylacji oraz dodatkowe wzmocnienie dla konstrukcji.

Obudowy modułowe

Obudowy modułowe – jak sama nazwa wskazuje - przeznaczone są do instalacji aparatury modułowej. Oznacza to, że budowa modułowa daje możliwość dowolnej konfiguracji rozdzielni, dzięki czemu ułatwia i umożliwia pracę m.in. elektryków. Wszystkie dostępne modele wykonane są z wysokiej jakości tworzywa sztucznego, dzięki któremu posiadają wysoki stopień ochrony.

Oprócz powyższych, w ofercie znajdziesz także między innymi: zaciski ochronne, tablice licznikowe, złączka szynowa (w tym złączka szynowa gwintowa), zestawy instalacyjne z rozłącznikiem. W przypadku pytań i dalszych wątpliwości co do dostępnych produktów, zachęcamy do kontaktu i zadawania pytań naszym specjalistom.

Rozdzielnice, skrzynki, obudowy