kategorie
Filtrowanie
Źródło światła w komplecie
Cena
Producent

Oprawy parkowe

Spacer parkowymi alejkami – najlepiej w towarzystwie pięknej, zadbanej natury i starannie zaaranżowanej przestrzeni - to doskonały sposób na spędzanie wolnego czasu. Wśród niezbędnych elementów krajobrazu – ławek, rabat i placów zabaw - znajdują się także oprawy parkowe, które projektowane są w taki sposób, aby idealnie komponować się z architekturą otoczenia. Elementy te łączą w sobie dwie kwestie: funkcjonalność i estetykę. Ta pierwsza zapewnia niezbędne światło w trwałej i odpornej oprawie, a druga - dba o to, aby alejki, skwerki i przestrzeń publiczna zachęcały do odpoczynku.

Co ważne - oświetlenie parkowe wykorzystywane jest nie tylko na terenie parków, ale także na podjazdach, na placach zabawach, w ciągach komunikacyjnych, w pobliżu osiedli i przy wejściach do budynków mieszkalnych. Tak wszechstronne zastosowanie powoduje, że oprawa parkowa LED jest jednym z najbardziej niezbędnych elementów aranżacyjnych.

Oprawy zewnętrzne

Oprawy zewnętrzne - takie jak np. latarnie parkowe - spełniać muszą wymagania techniczne. Znajdujące się na zewnątrz elementy powinny być na tyle wytrzymałe i szczelne, aby znosić zmienne warunki atmosferyczne - od wilgoci, po porywy nagłego wiatru. Dlatego też lampy parkowe LED-owe muszą być wykonane z wysokiej jakości surowców. W tym celu najczęściej stosuje się: stopy aluminium, miedzi i stali nierdzewnej.

W doborze produktu istotne są więc nie tylko parametry świetlne, barwa światła i design, ale także kwestie techniczne. Ważna jest więc tzw. klasa szczelności - czyli poziom ochrony przed ciałami stałymi (np. drobinkami pyłu) oraz płynami (np. strumieniem wody). Przed zakupem zastanów się również, jaki cel ma spełniać dana oprawa oświetleniowa. Czy zależy Ci na oświetleniu większej przestrzeni (np. placów, terenów wypoczynkowych, terenów zielonych), punktowym podświetleniu poszczególnych miejsc? W przypadku tych drugich idealnie sprawdzą się lampy wpuszczane, lampy w formie niskich słupków lub lampy kule, które zaskakują swoim nowoczesnym designem. Proste, geometryczne formy idealnie wpisują się w styl skandynawski, surowe materiały pasują do stylu industrialnego, a ozdobne - wykorzystujące motyw roślin - do art deco.

W przestrzeniach publicznych warto rozważyć także oświetlenie z czujnikami ruchu - zwłaszcza na terenach mniej uczęszczanych i nieco opuszczonych (np. na parkingach lub niewielkich skwerach).

Lampy parkowe

W asortymencie Asaj.pl znajduje się bezlik różnorodnych produktów - m.in. lampy parkowe Rosa w tym lampa parkowa kula. Różnorodność ich designu umożliwia ich stosowanie w otoczeniu obiektów o różnych stylach architektonicznych i przeznaczeniu. Tradycyjna stylistyka przeplata się z nowoczesnymi oprawami, wpisując się w popularne nurty - skandynawskie, vintage czy loftowe. Producenci o sprawdzonej renomie gwarantują wysoką jakość wykonania, spełniającą wymagania jakościowe (w tym normy europejskie oznaczone symbolem CE), przekładającą się na niezawodne funkcjonowanie w najtrudniejszych warunkach eksploatacji.

Lampy parkowe dostępne są zarówno w wersjach małogabarytowych - dających niewielki strumień światła do oświetlania małych kameralnych zakątków, jak i w formie wysokiej lub masywnej – idealnej do oświetlenia rozległych placów, parkingów, ciągów pieszych, dużych ogrodów i parków.

Oprawa oświetleniowa LED

Dominujące obecnie na rynku modele opraw parkowych są oparte na technologii LED. W ten sposób lampy spełniają wymóg energooszczędności, obniżając koszty zużywanej energii nawet o 70%. LEDy są więc doskonałą alternatywą dla klasycznych źródeł światła, wyróżniając się dodatkowo większą trwałością, utrzymaniem 70% lub 80% pierwotnego strumienia światła po 15 000 a nawet po100 000 godzin eksploatacji.

Lampy parkowe w ofercie Asaj.pl wyróżniają się walorami użytkowymi i dekoracyjnymi. Dzięki różnorodnej gamie produktów stworzysz idealne - punktowe lub rozproszone - oświetlenie, które będzie cudownie harmonizowało z zaaranżowaną przestrzenią. Ozdobne lampy z dekoracyjnymi korpusami będą się świetnie komponować zarówno z minimalistycznymi, jak i bardzo ozdobnymi formami architektury i roślinności. Nowoczesna technologia i bogata oferta odpowiedzą na wszystkie wymagania i upodobania klientów. W przypadku pytań o dostępność produktów zapraszamy do kontaktu.

Oprawy parkowe