kategorie
rozwiń/zwiń

Gazowe ogrzewacze wody

W wielu domach jeszcze do niedawna funkcjonowały, a zapewne w niektórych nadal działają, podgrzewacze wody zwane potocznie „junkersami”. Użytkownicy cenili je za szybkie ogrzewanie wody i całkiem dobrą wytrzymałość mechaniczną. Nowoczesne, przepływowe ogrzewacze gazowe wody są już znacznie bardziej zaawansowane technologicznie, a co za tym idzie także bezpieczniejsze. W naszym asortymencie znajdziesz duży wybór ogrzewaczy CWU, które spełniają najwyższe wymagania jakościowe.

Przepływowy podgrzewacz wody gazowy – jak działa?

Przepływowy podgrzewacz gazowy w nowoczesnym wydaniu jest sprzętem o wysokiej sprawności i mocy pozwalającej na podgrzanie nawet kilkunastu litrów wody na minutę. Jak wskazuje nazwa, ogrzewacz gazowy działa przepływowo, co oznacza, że w sposób bieżący podgrzewa on wodę użytkową – nie ma wbudowanego zbiornika, w którym byłaby gromadzona ciecz. Urządzenie natychmiast nadaje wodzie określoną temperaturę, dzięki czemu w punkcie wyjściowym (czyli na przykład w kranie kuchennym) od razu wypływa ona ciepła. Do tego sprzęt nie musi być ręcznie odpalany – w konstrukcji podgrzewaczy stosowane są moduły automatycznego zapłonu, załączającego się w momencie uruchomienia przepływu ciepłej wody.

Do ogrzewania wody wykorzystywany jest gaz, który jako paliwo jest stosunkowo tani i wydajny. Do jego prawidłowego funkcjonowania będzie zatem potrzebne podłączenie do źródła wody, konieczne jest ponadto ogrzewanie gazowe w domu – to z tej instalacji ogrzewacz pobiera gaz niezb