kategorie
rozwiń/zwiń

Ogrzewacze wody

Oferowane przez sklep ASAJ ogrzewacze wody są alternatywą dla innych systemów grzew czych. To popularne i chętnie stosowane urządzenia, które dostępne są w wariancie przepływowym i pojemnościowym.

Nowoczesne podgrzewacze są energooszczędne i bardzo wydajne. W odróżnieniu od modeli starszej generacji pobierają znacznie mniej prądu, co przekłada się na korzystniejsze, niższe rachunki za energię elektryczną.

Jaki ogrzewacz wody wybrać – rodzaje urządzeń

Na rynku dostępne są podgrzewacze pojemnościowe oraz podgrzewacze przepływowe do wody. Modele typu pojemnościowego przeznaczone są do ogrzewania określonej pojemności wody, która w danym momencie znajduje się w zbiorniku urządzenia (bojlerze). Za jego pomocą możesz też utrzymać wodę w stałej, wyższej temperaturze, by w każdym momencie domownicy mieli do niej dostęp. Wbudowany programator można ustawić w taki sposób, by ogrzewacz pracował na przykład w określonych godzinach – chociażby wtedy, gdy wychodzisz do pracy.

Klienci najczęściej decydują się jednak na ogrzewacze przepływowe. Działają one na innej zasadzie i podgrzewają wodę tylko w momencie korzystania z niej, czyli przepływania przez system po otwarciu kranu. Taki sprzęt działa natychmiast, a w chwili zamknięcia obiegu wody automatycznie się wyłącza. Użytkownik ma przy tym możliwość ustawienia temperatury wody na dowolnym poziomie.

Łazienkowe ogrzewacze wody - jakie rodzaje są do wyboru?

Największą wygodę zapewnia ogrzewacz przepływowy. Główną zaletą jest dostęp do ciepłej wody w dowolnym momencie i w każdej ilości – nie jesteś ograniczony zawartością zbiornika, co ma miejsce w przypadku modelu pojemnościowego. Przepływowe podgrzewacze dzielą się dodatkowo na: