kategorie
Filtrowanie
Cena
Producent

Iglice i maszty odgromowe - informacje

Iglica odgromowa jest jednym z najważniejszych elementów całej instalacji przeciwburzowej. Montuje się ją na dachu, dzięki czemu energia przekazywana przez piorun zostaje bezpiecznie doprowadzona do ziemi, nie uszkadzając tym samym elewacji naszego domu. Konieczność montowania iglicy zgodna jest z normą PN-EN, która narzuca obowiązek umieszczania również przewodów odprowadzających i tzw. uziomów. Wspomniane normy dbają o bezpieczeństwo mieszkańców, jednocześnie utrzymując fundamenty w nienaruszonym stanie.

Iglica odgromowa

Iglica odgromowa oraz zwody pionowe i pionowe wykonywane są najczęściej ze stali ocynkowanej, nierdzewnej, z miedzi i stopu aluminium. Iglice montuje się ponad chronione elementy na dachu, będąc uzupełnieniem zwodów montowanych wzdłuż kalenicy i krawędzi dachu. Tak stworzona siatka ochrania budynek przed wyładowaniami, minimalizując ryzyko uszkodzeń elewacji, zapobiegając tym samym pękaniom, pożarom i porażeniom, które z oczywistych względów mogą być niebezpieczne dla zdrowia i życia.

Jaką iglice odgromową wybrać?

Oferta w sklepie Asaj.pl jest wyjątkowo szeroka, dzięki czemu znaleźć można kilkadziesiąt różnych iglic odgromowych. Różnią się one między sobą wysokością, średnicą lub podstawą. W przypadku pytań który produkt sprawdzi się najlepiej - zachęcamy do kontaktu mailowego lub telefonicznego. Zespół naszych specjalistów służy pomocą i wiedzą, zdobytą przez wiele lat pracy w branży.

Iglice i maszty odgromowe