kategorie
Filtrowanie
Cena
Producent

Listwy elektroinstalacyjne, kanały i systemy biurowe

Kable i przewody należy starannie zabezpieczać, na wypadek ewentualnego uszkodzenia o podłożu mechanicznym. Dzięki odpowiednim elementom zmniejszamy w ten sposób ryzyko awarii, umożliwiając odpowiednie ułożenie kabli względem danej instalacji. Do utrzymywania odpowiedniej konstrukcji okablowania używa się m.in. kanałów kablowych, korytek, a także listwy (znanej również jako listwa maskująca kable).

W sklepie Asaj.pl znajdą Państwo systemy maskujące na kable, które wspierają wszelkie działania budowlane i elektryczne. Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą tych produktów.

Listwa elektroinstalacyjna

Listwa elektroinstalacyjna służy szybkiemu zabezpieczeniu i ukryciu okablowania instalacji elektrycznej lub telefonicznej. Zabezpieczone w ten sposób kable są chronione zarówno przed ewentualnym splątaniem, jak i przed czynnikami zewnętrznymi - w tym przetarciami i zerwaniami. Listwy elektroinstalacyjne wykazują się dużą odpornością na różne warunki pogodowe - promienie słoneczne, wiatr, deszcz i na wilgoć.

Ze względu na te właściwości, listwy instalacyjne mają szerokie zastosowanie - głównie przy tworzeniu nowoczesnych sieci elektrycznych czy telekomunikacyjnych. Dodatkowo, stanowią za idealną alternatywę dla wszelkich instalacji, które prowadzi się wewnątrz ścian.

Kanały kablowe i korytka

Korytka kablowe nazywa się zamiennie korytami elektroinstalacyjnymi. W dużym uproszczeniu jest to rodzaj osprzętu technicznego, którego wykorzystuje się do podpierania instalacji elektrycznych w tzw. trasach kablowych. Ze względu na te właściwości stosuje się je w systemach domowych i przemysłowych.

W dużym uproszczeniu listwa na kable, kanały i korytka kablowe są pewną alternatywą dla rur osłonowych, które są również istotnym elementem ochronnym, stosowanym w zakładach, magazynach i wszelkich zabudowach, gdzie wprowadza się okablowanie.

Korytka kablowe swoją budową przypominają płaską, lekko zagiętą rynienkę, gdzie boczne ścianki służą podtrzymywaniu danego okablowania. Cała konstrukcja zbudowana jest z blachy lub tworzyw sztucznych - w zależności od materiałów, wykorzystywanych przez producentów.

Powierzchnia koryt i kanałów może być pełna lub perforowana (w rozróżnieniu do konstrukcji, którą ma listwa podłogowa na kable). W tym drugim przypadku, przez wycięte w niej otwory, przeciąga się wiązki kablowe. Powyższe właściwości są zgodne z ich główną rolą, która sprowadzana jest do utrzymywania przewodów w określonej pozycji, z jednoczesnym ich zamaskowaniem. Dodatkowo korytka i kanały pełnią rolę ochronną, zabezpieczając kable przed uszkodzeniami, czynnikami zewnętrznymi i ewentualnymi zanieczyszczeniami.

Korytka kablowe i kanały na kable montować można zarówno w obrębie ciągu pionowym, jak i poziomym. Do całego kompletu i wspominanych systemów zalicza się także szereg innych elementów – m.in. złącza, rozgałęzienia, kątowniki czy pokrywy.

W przypadku pytań o najlepsze systemy maskujące do kabli, zapraszamy do kontaktu i zadawania pytań naszym specjalistom. Z przyjemnością doradzimy Państwu w sprawach technicznych, rozwijając możliwości i właściwości, jakie ma listwa do kabli, kanałów i systemów biurowych.

Listwy, kanały i systemy biurowe