kategorie
Filtrowanie
Cena
Producent

Izolatory

Izolator jest rodzajem materiału, w którym bardzo słabo przewodzony jest prąd elektryczny. Bywa, że jest on rezultatem niskiej koncentracji ładunków swobodnych, niskiej ruchliwości lub obu czynników na raz. Izolatory energetyczne to ogólna nazwa dla aparatów, które wykorzystuje się w ogólnej, szerokiej branży elektroenergetycznej.

Izolatory elektryczne, nazywane również dielektrykami, nie posiadają nośników ładunku elektrycznego (czyli elektronów lub jonów), które mogłyby swobodnie się w nich przemieszczać. Ich głównym zadaniem jest podtrzymać i izolować elementy prowadzące, tak aby ich jakość realnie wpływała na podtrzymywanie optymalnych parametrów danej linii.

Obecnie na rynku spotkasz trzy, popularne typy izolatorów: wsporcze, przepustowe i przepustowo-wsporcze. Produkuje się je w wykonaniu dla niskiego lub średniego napięcia. Oferujemy przy różne izolatory, które różnicowane są przez rozmiary i różnorodne parametry, takie jak wysokość, wielkość i rodzaj gwintu (męski - męski, męski-żeński, żeński-męski, żeński-żeński).

Izolator elektryczny, przewodniki i izolatory, izolatory elektryczne

Izolatory występują w różnych wersjach i formach. Wybierając je należy brać pod uwagę ich przyszłe zastosowanie, uwzględniając parametry związane z prądem znamionowym i zwarciowym. Ostatecznie więc na sprawność układu wpływa jakość i sposób wykonania wszystkich, drobnych elementów. Co istotne - parametry ewentualnych akcesoriów są równie istotne, co parametry samych izolatorów. Wybierając więc produkty zwróć uwagę na spełniane normy, na wykorzystywane materiały i jakość, którą gwarantuje producent.

Izolatory kompozytowe oraz izolator wsporczy mają ogromny wpływ na parametry linii. Poza oczywistymi właściwościami izolacyjnymi muszą być na tyle wytrzymałe, aby poradzić sobie z siłą naciągu danego przewodu, jednocześnie ochraniając przewody przez czynnikami zewnętrznymi - wiatrem, lodem i słońcem.

Kupując izolatory elektryczne zwróć uwagę na podstawowe parametry, dzięki którym odróżnisz od siebie dane produkty. Wśród tych właściwości wymienia się między innymi: napięcie znamionowe (kV), drogę upływu (mm), drogę przeskoku (mm), drogę przebicia (mm), a także napięcie probiercze 50 Hz pod deszczem (kV), napięcie przeskoku 50 Hz na sucho (kV) oraz obciążenie probiercze (kN).

Wszystkie te właściwości determinują symbole, które znajdziesz w opisie i specyfikacji danego produktu.

Obecnie na rynku spotykamy izolatory, które wykonane są z materiałów nieprzewodzących, dzięki czemu są całkowicie bezpiecznie i doskonale wspierają wszelkie prace około-elektryczne. W latach 60. XX wieku zrezygnowano z izolatorów szklanych, wprowadzając bardzo restrykcyjne zasady co do materiałów, które dostosować należy do podtrzymywania elementów innych urządzeń pod napięciem. Obecnie wyróżnia się dwie grupy izolatorów: do przetrzymywania wewnątrz, jak i na zewnątrz.

Proponujemy Państwu produkty wyłącznie najlepszych marek, gwarantując wysoką jakość wykonania. Masz pytania? Nie wiesz jakie izolatory wybrać? Z przyjemnością doradzimy w tej materii, wskazując na techniczne właściwości danych produktów. Zapraszamy do kontaktu!

IZOLATORY