kategorie
Filtrowanie
Cena
Producent

Drabinki kablowe

Drabinka kablowa

Drabiny kablowe są odmianą metalowych systemów nośnych do prowadzeni tras kablowych. W odróżnieniu od korytek blaszanych i siatkowych drabinki kablowe mają wzmocnioną konstrukcję o wyższej nośności, przystosowanej do prowadzenia ciężkich kabli energetycznych o dużych przekrojach. Pozwala także na wykonywanie dłuższych przęseł, o większych odstępach między podporami, zwłaszcza z drabinek samonośnych, znanych też jako szerokorozpiętościowe. Ażurowa konstrukcja drabin kablowych zapewnia dobrą wentylację, chłodzenie kabli i przewodów. Drabinki mają bardzo szeroką gamę wysokości burt bocznych – do 200mm oraz szerokości – drabinka duża może mieć szerokość do 1000mm.

Ze względu na przeznaczenie, sposób i miejsce montażu wyróżnia się drabinki kablowe:

• ogólnego przeznaczenia,

• samonośne,

• pionowe,

• pionowe,

• przeciwpożarowe.

Poszczególne ich wersje tłoczy się z blach stalowych o grubościach od 1,2 do 5mm, w różnych wersjach ochrony przed korozją:

• podstawowa - stal cynkowana metodą Sendzimira,

• F - stal cynkowana metodą zanurzeniową,

• E - stal kwasoodporna,

• L - lakierowanie w standardowym kolorze RAL.

Drabinki kablowe ogólnego przeznaczenia to uniwersalne rozwiązania do wielu zastosowań z dużą gamą rozmiarów i dodatkowych akcesoriów. W ofercie lidera polskiego rynku, firmy Baks będą to drabinki: DKD, DKP, DKC, DUD, DUP, DUC dostępne w odcinkach 3- i 6-metrowych (inne na zamówienie), z wysokością burt bocznych H45, H50, H60, H80, H100 i H120mm i o szerokościach od 100 do 600mm.

Drabinki kablowe samonośne in. szerokorozpiętościowe mają podwyższoną sztywność i wytrzymałość na obciążenia, stosuje się je na obiektach, w których konieczne jest rzadsze stosowanie zawiesi i innych konstrukcji wsporczych, nawet co 8, 10, 12m. W ofercie firmy Baks będą to drabinki kablowe: DSCH, DSPH i DSTH dostępne w odcinkach 3 i 6-metrowych (inne na zamówienie), z wysokością burt bocznych H100, H110, H120, H150, H160 i H200mm i o szerokościach od 200 do 600mm.

Drabinki kablowe pionowe przeznaczone są do prowadzenia przewodów w pozycji pionowej, co znajduje zastosowanie głównie w instalacjach przemysłowych, prowadzonych również na zewnątrz budynków. W ofercie firmy Baks będą to drabinki kablowe z wysokością burt bocznych H55mm (DM, DMC, DDM, DDMC), H60mm (DUVD, DUVC) i H80mm (DSH, DDH), dostępne w odcinkach 3 i 6-metrowych (inne na zamówienie) i o szerokościach od 200 do 1000mm.

Drabinki kablowe morskie są zalecane do prowadzenia tras kablowych w instalacjach portowych, na platformach wiertniczych i statkach. Dla podwyższenia wytrzymałości i trwałości wykonywane z blach ze stali ocynkowanej zanurzeniowo lub nierdzewnej o grubości 3, 4 lub 5mm. W ofercie firmy Baks będą to drabinki kablowe z wysokością burt bocznych H28mm (DOZCP), H30mm (DOPZ, DOPZE, DOZ, DOTT) i H80 (DOZ, DOZE, DOZCP), dostępne w odcinkach 3 i 6-metrowych (inne na zamówienie) i o szerokościach od 100 do 1000mm.

Drabinki kablowe przeciwpożarowe systemu E-30 i E-90 są zgodne z normami dotyczącymi ochrony przeciwpożarowej. Przeznaczone są do stosowania w miejscach wymagających zapewnienia ciągłości przewodzenia prądu przez instalacje elektryczne podczas pożaru. W ofercie firmy Baks będą to drabinki kablowe z wysokością burt bocznych H45mm (DUD) i H60mm (DFP, DGODN, DGOPN, DUD, DUP, DUOP, DGODE, DGOPE, DUP, DUOPE, DGODF, DGOPF, DUDF), dostępne w odcinkach 3 i 6-metrowych (inne na zamówienie) i o szerokościach od 100 do 400mm.

Drabinki kablowe